Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wernisaż wystawy BOLESŁAW AUGUSTIS, Na co dzień

Wernisaż wystawy BOLESŁAW AUGUSTIS, Na co dzień
📅 Data: środa, 12 czerwca 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Fundacja Archeologia Fotografii - ul. Andersa 13, klatka VII, domofon 112 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


BOLESŁAW AUGUSTIS, Na co dzień

otwarcie wystawy: 12 czerwca (środa), godzina 19.00
ul. Andersa 13, klatka VII, domofon 112, Warszawa
wystawa czynna do: 31 lipca 2012

Już po raz drugi w galerii fundacji, w ramach cyklu Fototeka, prezentujemy ciekawe archiwa fotograficzne spoza Warszawy. Tym razem na Andersa będzie można zobaczyć wybór zdjęć białostockiego fotografa Bolesława Augustisa (1912-1995).

Ogromny zbiór klisz małoobrazkowych i kilkudziesięciu negatywów szklanych został odnaleziony w 2004 roku. Dzięki pracy Grzegorza Dąbrowskiego, fotoreportera białostockiego oddziału „Gazety Wyborczej”, zbiór został opracowany i zabezpieczony. Publikacja poszczególnych zdjęć na łamach lokalnego wydania „Gazety” pozwoliła rozpoznać wiele spośród miejsc i osób pojawiających się na fotografiach. Prezentowane na kilku wystawach zdjęcia pochodzą z lat 1935-1938, kiedy Augustis prowadził własny zakład fotograficzny.

W 2010 roku ukazał się album, wydany przez Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Widok, pokazujący wybór 96 zdjęć tego autora, który udowodnił, że zbiór Augustisa jest znaleziskiem niezwykłym, nie tylko ze względu na swoją wartość historyczną i socjologiczną. Augustis poprzez swoją wrażliwość fotograficzną i wnikliwą obserwację ludzi wybija się ponad przeciętność, właściwą dla większości właścicieli firm fotograficznych. Niekonwencjonalność i nowoczesność, umiejętność uchwycenia ruchu a także pokazania kontekstu sprawia, że zdjęcia te nie zestarzały się i są niezwykle atrakcyjne dla współczesnego widza.
Niewielka prezentacja fotografii Augustia w galerii Fundacji jest pierwszym pokazem fragmentu tego archiwum w Warszawie. W ramach wystawy zaprezentowane zostaną przede wszystkim zdjęcia ukazujące powszednie aspekty życia codziennego: spacery, rozrywki, radości, scenki rodzajowe, handel uliczny, a także wybór niezwykłych portretów.
W związku z pokazem w późniejszym terminie odbędzie się także spotkanie poświęcone archiwom fotograficznym z udziałem Grzegorza Dąbrowskiego.

W dniu wernisażu, zapraszamy także do sąsiadów. W galerii Starter odbędzie się otwarcie wystawy Michała Sosińskiego w ramach cyklu „Są formy i uczucia” (start godzina 19.00).

Lokal przy ulicy Andersa 13 wykorzystywany jest na cele kulturalne dzięki pomocy Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama