Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Festiwal Przemiany

Festiwal Przemiany

reklama
data Data rozpoczęcia: 13 września 2018, czwartek

godzina Godzina rozpoczęcia: 18:00

data Data zakończenia: 16 Września 2018

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Nauki Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Nowe technologie zmieniają świat. Sprawdź jak! Samodzielne maszyny i inteligentne kody wkraczają coraz głębiej w nasze życie. Czym tak naprawdę jest sztuczna inteligencja? W jakim stopniu możemy jej zaufać? Sprawdzisz to na festiwalu Przemiany w Centrum Nauki Kopernik. To 4 dni twórczej aktywności, rozmów i rozważań dotyczących przyszłości.

Odwiedź wystawę Machina Sapiens. Zobaczysz na niej projekty artystyczne stworzone przez maszyny oraz prace twórców, wykorzystujących algorytmy AI. Poznasz zasady działania sztucznej inteligencji i zobacz ją w akcji. Posłuchasz monologu algorytmu, przejrzysz się w kubistycznym lustrze i staniesz przed dziełem sztuki, które oceni twoje walory estetyczne.

Przemiany Showroom to prezentacja AI w działaniu. Znajdziesz tu pierwszą platformę, umożliwiającą w pełni cyfrowe przyznawanie kredytów i aplikację robotową, która na co dzień wspiera procesy technologiczne w nowoczesnych zakładach produkcyjnych na całym świecie.

Podczas festiwalowych wykładów posłuchasz specjalistów mn. in. z Sorbony i Oksfordu, a w trakcie debaty Czy dogadamy się z AI? wspólnie z ekspertami stworzymy wizję naszej najbliższej przyszłości. Panel Co kryje czarna skrzynka? to okazja, by porozmawiać o kwestiach odpowiedzialności sztucznej inteligencji.

Performance Regresja wzorca Alexandra Whitleya to utwór na jednego aktora i sztuczną inteligencję, opisujący za pomocą języka tańca związek człowieka z technologią. Oświetleniem zarządza algorytm, który „nauczył się” ruchów tancerza i potrafi z nim współgrać.

W kinie Przemian zgromadziliśmy kilkanaście filmów dokumentalnych, wyselekcjonowanych specjalnie przez Against Gravity. Ich tematyka związana jest ze sztuczną inteligencją, technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, a także pracą, kulturą, życiem i śmiercią w drugiej epoce maszyn.

Festiwal Przemiany to także warsztaty, spotkania i koncerty muzyki elektronicznej. Wszystko to pod hasłem cywilizacja algorytmów.

Festiwal Przemiany, 13-16 września 2018 r.
Centrum Nauki Kopernik
Wstęp wolny!

Szczegółowy program poniżej i na stronie festiwalu: link
Wydarzenie na FB: link

-----

PROGRAM FESTIWALU:

-----

◾️ WYSTAWA: MACHINA SAPIENS ◾️

🕗 Otwarcie wystawy:
13.09 (czwartek), 19:45 - 24:00
14 - 16.09 (piątek-niedziela), 11:00 - 23:00
📍 Sala konferencyjna, Centrum Nauki Kopernik, 1 piętro

Wystawa pokazuje jak rozwój sztucznej inteligencji wpływa na nasze życie. Zobaczymy prace artystyczne, projekty badawcze i produkty – już stosowane, oraz czekające dopiero na wdrożenie. Poznamy główne mechanizmy i zasady działania tych technologii. Zobaczymy jak rozwiązania na nich bazujące wkraczają w nowe sfery naszego życia, rozmywając granicę między tym co ludzkie, a tym co mechaniczne.

Partnerzy wystawy: CIID Copenhagen Institute of Interaction Design, Narodowe Muzeum Techniki, ACCREA Engineering, ASTOR, Uniwersytet Medyczny w Lublinie - UMLub

więcej: link

-----

◾️ WYKŁADY ◾️


SZTUCZNA INTELIGENCJA I SPOŁECZEŃSTWO
Artificial agency and social agency
prof. Luciano Floridi

*wykład otwarcia
🕕 13.09 (czwartek), godz. 18:00 - 19:30
📍 Sala audytoryjna, Centrum Nauki Kopernik

Prof. Luciano Floridi wykłada filozofię informacji na Uniwersytecie Oksfordzkim. Jest autorem książek: Augmented Intelligence — A Guide to IT for Philosophers, Philosophy and Computing: An Introduction oraz Internet - An Epistemological Essay.

Po wykładzie odbędzie się dyskusja.


AKTYWNOŚĆ ONLINE I JEJ POTENCJAŁ BADAWCZY
How can online data help us quantify human behavior?
Merve Alanyali

🕕 14.09 (piątek), godz. 19:30 - 21:00
📍 Sala audytoryjna, Centrum Nauki Kopernik

Merve Alanyali to doktorantka w Data Science Lab w Warwick Business School, University of Warwick. Pracuje również w londyńskim Instytucie Alana Turinga.

Po wykładzie odbędzie się dyskusja.


SIEĆ ŁĄCZĄCA INTELIGENCJE
A web linking all kinds of intelligence
◾️ Fabien Gandon

ETYKA AUTONOMICZNYCH AGENTÓW
Ethical requirements for the design of fair autonomus agents
◾️ Jean-Gabriel Ganascia

*wykład podwójny
🕕 15.09 (czwartek), godz. 18:00 - 20:00
📍 Sala audytoryjna, Centrum Nauki Kopernik

Fabien Gandon - dyrektor ds. badań w informatyce i naukach komputerowych w INRINA (Inventors for Digital World) oraz kierownik wspólnego zespołu badawczego WIMMICS (Web-Instrumented Man-Machine Interactions, Communities, and Semantics) w Sophia-Antipolis Research Center (UCA, INRINA, CNRS, I3S).

Prof. Jean-Gabriel Ganascia pracuje na Sorbonie. Kieruje zespołem w LIP6 (Centrum badawczym, zajmującym się nauką o danych i sztucznej inteligencji).

Po wykładzie odbędzie się dyskusja.

Partnerzy wykładów: British Council Polska, Ośrodek Studiów nad Kulturą Francuską UW, Instytut Francuski / Institut français de Pologne à Varsovie, Ambassade de France en Pologne, Digital University.

więcej: link

-----

◾️ DEBATA: CZY DOGADAMY SIĘ Z AI? ◾️

🕓 16.09 (niedziela), godz. 16:00 - 18:00
📍 Sala audytoryjna, Centrum Nauki Kopernik

Czy dogadamy się ze sztuczną inteligencją? Jakie technologie naprawdę przyniesie jutro, a które to sensacyjne banialuki? W jaki sposób rozwój uczenia maszynowego, sieci neuronowych i automatyzacji wpłynie na nasze życie? Zapraszamy do debaty z wybitnymi ekspertami!

Prowadzenie debaty:

Aleksandra Przegalińska - Massachusetts Institute of Technology
Wiktor Gajewski - Centrum Nauki Kopernik

Eksperci:
Julia Krzysztofiak-Szopa - prezes Startup Poland
Michał Boni - europoseł
Dominik Batorski - współzałożyciel i Chief Scientist w Sotrender

więcej: link

-----

◾️ KINO PRZEMIAN ◾️

Kino Przemian to kilkanaście filmów dokumentalnych, specjalnie wyselekcjonowanych przez Against Gravity. Ich tematyka związana jest ze sztuczną inteligencją, technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, a także pracą, kulturą, życiem i śmiercią w drugiej epoce maszyn.

W repertuarze: Czyściciele internetu, Genesis 2.0, Creative control, Oko na Julię, Polaroid. Błyskawiczne spełnienie marzeń, Pre Crime. Inwigilacja 3.0, Dobry Amerykanin, Zero Days, Profil: Amina, Facebookistan

Partner Kina Przemian: Against Gravity

więcej, w tym harmonogram filmów: link

-----

◾️ WARSZTATY ◾️

MEDIALAB: SOFT ROBOTICS

🕙 15.09 (sobota), godz. 11:00 - 18:00
📍 Pawilon 512

Medialab Przemiany to warsztat dla projektantów, branży kreatywnej i naukowców – także humanistów – dający możliwość pracy z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. W tym roku uczestnicy będą budować wyposażone w algorytmy uczenia maszynowego „soft boty”, czyli roboty posiadające elastyczne części ciała (imitacje tkanek miękkich).

link do formularza zgłoszeniowego: link

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


OPEN LABS

🕚 14.09 (piątek), godz. 11:00 - 18:00
15-16.09 (sobota-niedziela), godz. 11:00 - 19:00
📍 1p., Centrum Nauki Kopernik

Zajęcia prowadzone przez laboratoria Kopernika, na których każdy może wypróbować interfejs mózg-komputer, sprawdzić jak widzą roboty i poznać humanoida, który wykorzystuje uczenie maszynowe w praktyce.

więcej: link

-----

◾️ PRZEMIANY SHOWROOM ◾️

🕚 13.09 (czwartek), 19:45 - 24:00
14 - 16.09, (piątek-niedziela), godz. 11:00 - 20:00
📍 1p., Centrum Nauki Kopernik

Sztuczna inteligencja powoli zaczyna być integralną częścią naszego społeczeństwa. Showroom Przemiany to doskonała okazja, by się o tym przekonać. W specjalnie zaprojektowanej przestrzeni prezentujemy różne produkty i prototypy, wykorzystujące AI. Każdy z gości może tu zobaczyć sztuczną inteligencję w działaniu - w narzędziach z których korzystamy świadomie i nieświadomie.

Partner Przemiany Showroom: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

więcej: link

-----

◾️ PERFORMANCE: REGRESJA WZORCA ◾️

🕗 15.09 (sobota), godz. 20:30 - 21:30
🕡 16.09 (niedziela), godz. 18:30 - 19:30
📍 Sala audytoryjna, Centrum Nauki Kopernik

Alexander Whitley - uznany i cieszący się popularnością angielski choreograf młodego pokolenia, zaprezentuje etiudę pt.: Pattern Regression. To utwór na jednego aktora i sztuczną inteligencję, opisujący za pomocą języka tańca związek człowieka z technologią. Oświetleniem zarządza algorytm, który „nauczył się” ruchów tancerza i potrafi z nim współgrać.

więcej: link

-----

◾️ PRZEMIANY MŁODYCH ◾️

🕚 14.09 (piątek), godz. 11:00 - 15:00
📍 Sala audytoryjna, Centrum Nauki Kopernik

Rozwój nowych technologii i trendy gospodarcze w silnym stopniu kształtują rynek pracy, ścieżki kariery i edukacji. Sprawia to, że młodzi ludzie, którzy dzisiaj decydują o swojej przyszłości stoją przed bardzo trudnym zadaniem. Przemiany Młodych to wydarzenie adresowane dla licealistów, którzy w trakcie wykładu, paneli i warsztatów będą mogli zapoznać się z możliwościami i wyzwaniami, wynikającymi z rozwoju gospodarki opartej na sztucznej inteligencji.

Partnerzy Przemian Młodych: Digital University, Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

więcej: link

-----

◾️ ROZMOWY ◾️

💬 PANEL: ETYKA MASZYN

🕓 14.09 (piątek), godz. 17:00 - 18:30
📍 Kawiarnia festiwalowa

Jak sprawić, by algorytmy sztucznej inteligencji uwzględniały nasze systemy etyczne?

Moderacja:
Łukasz Łamża - Tygodnik Powszechny

Paneliści:
Pedro Lopes i Robert Kovacs - artyści
Michał Wroczyński - fido.ai
Łukasz Jonak - DELab UW

Uwagi: panel prowadzony w języku angielskim, tłumaczenie symultaniczne


💬 PANEL: CO KRYJE CZARNA SKRZYNKA?

🕓 14.09 (piątek), godz. 18:30 - 19:30
📍 Kawiarnia festiwalowa, Centrum Nauki Kopernik

Sztuczna inteligencja podejmuje za nas coraz więcej, coraz ważniejszych decyzji. Jakie warunki musi spełnić, żebyśmy uznali ją za odpowiedzialną i zrozumiałą?

Moderacja:
Jowita Michalska - Digital University

Paneliści:
Krzysztof Rutkowski - Senfino
Katarzyna Szymielewicz - Panoptykon
Aleksandra Przegalińska - Massachusetts Institute of Technology


💬 PANEL: ARTYSTA I ALGORYTM

🕓 15.09 (sobota), godz. 16:30 - 18:00
📍 Kawiarnia festiwalowa, Centrum Nauki Kopernik

Bezosobowy algorytm może konkurować z kreatywnością człowieka! Jakie są tego konsekwencje? Jak to wykorzystać na własną korzyść?

Moderacja:
Ania Skrzypek - Centrum Nauki Kopernik
Adam Mandziejewski - Centrum Nauki Kopernik

Paneliści:
Wiesław Bartkowski - School of Form
Annalie Berner - CIID researcher
Harshit Argawali - MIT researcher

Uwagi: panel prowadzony w języku angielskim, tłumaczenie symultaniczne


💬 PANEL: JAK ROZMAWIAĆ O AI?

🕓 16.09 (niedziela), godz. 12:00 - 14:00
📍 Kawiarnia festiwalowa, Centrum Nauki Kopernik

Konsekwencje ekspansji AI dotkną każdego z nas. Jak sprawić, by ludzie podejmowali dyskusję o kierunku jej rozwoju?

Moderacja:
Błażej Dawidson - Centrum Nauki Kopernik
Jakub Maria Puzyna - Centrum Nauki Kopernik

Paneliści:
Edwin Bendyk - Polityka
Stanisław Dyrda - NCBR
Emilia Kaczmarek - Kultura Liberalna
Robert Kroplewski - Ministerstwo Cyfryzacji
Katarzyna Szymielewicz - Panoptykon
Alek Tarkowski - Centrum Cyfrowe


więcej: link

-----

◾️ KONCERTY ◾️

KONCERT PIN PARK

🕓 13.09 (czwartek), godz. 21:00 - 24:00
📍 Kawiarnia festiwalowa, Centrum Nauki Kopernik

Pin Park to dwóch miłośników syntezatorów analogowych. Zarówno nazwa projektu, jak i tytuł debiutanckiej płyty Macieja Polaka i Macieja Bączyka to słowa-klucze do odczytania i zrozumienia ich muzyki. Korzystając z oryginalnego instrumentarium, rozpościerają szerokie spektrum analogowych brzmień, generując muzykę pełną melancholii i wyciszenia, zbudowaną na pętlach rozwijających się motywów, przeszytą mnóstwem detali i dźwiękowych niuansów.


PRZEMIANY LIVE!

🕓 14.09 (piątek), godz. 21:00 - 02:00
📍 Scena Letnia Centrum Nauki Kopernik

Przemiany Live 2018 cechuje mroczna, dekadencka atmosfera. Oddaje czasy niepokoju i zmiany wiszącej w powietrzu. Tegoroczna edycja serwuje intensywny rollercoaster pomiędzy stylami, od EBM, industrial, po surowe, wręcz brutalne minimal techno.

WYDARZENIE PŁATNE!
Kup bilet tutaj: link


KONCERT NOON

🕓 15.09 (sobota), godz. 21:00 - 23:00
📍 Kawiarnia festiwalowa, Centrum Nauki Kopernik

Nowy album Noon wyłonił się z setek notatek spisanych na brudno. To dziennik, oparty na szczątkach kompozycji powstałych w 2010 roku. ALGORYTM domyka trylogię, której niepozorny początek dały EP Pewne sekwencje, a wyraźnym zwrotem w nieznane był album Dziwne dźwięki i niepojęte czyny.

więcej: link

-----

◾️ WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE ◾️

W tym roku programem festiwalu został poszerzony o wydarzenia towarzyszące, odbywające się wokół Kopernika oraz w różnych miejscach w całej Polsce.

więcej: link


1️⃣ THE GLASS ROOM EXPERIENCE
wystawa

🕓 03.08 - 16.09.2018
📍 Pawilon 512, Centrum Nauki Kopernik

więcej: link


2️⃣ JEŚLI NIE SZTUCZNA INTELIGENCJA TO CO? INTERFEJSY MÓZG - KOMPUTER
wykład prof. Piotra Durka

🕓 07.09.2018, godz. 17:00 - 18:30
📍 Wolskie Centrum Kultury, Górczewska 15


CZŁOWIEK CZYTA ROBOTA, ROBOT CZYTA CZŁOWIEKA
performance Reda Haddad

🕓 07.09.2018, godz. 18:30 - 20:00
📍 Wolskie Centrum Kultury, Górczewska 15

więcej: link


3️⃣ SZTUCZNA INTELIGENCJA, CZY MAMY SIĘ CZEGO BAĆ?
spotkanie z dr Aleksandrą Przegalińską

🕓 07.09.2018, godz. 18:00
📍 Dom Kultury Kadr, Przemysława Gintrowskiego 32

więcej: link


3️⃣ SATURN I MEL
spektakl

„Saturn i Mel” to futurystyczna afera muzyczna, odbywająca się w domostwie pary tytułowych, przygniecionych własnym luksusem nuworyszy. Spektakl opowiada o kryzysie w technokratycznym zamkniętym osiedlu przyszłości. Jest to kolejna produkcja Klubu Komediowego z pogranicza literatury, absurdu i nowoczesności.

📍 Klub Komediowy, Nowowiejska 1

09.09.2018, godz. 19:00
12.09.2018, godz. 19:00
13.09.2018, godz. 19:00
17.09.2018, godz. 19:00


4️⃣ AI SHOWCASE MEETUP
spotkanie

🕓 10.09.2018, godz. 18:30
📍 Startberry, Grochowska 306/308

ANALIZA OBRAZU
warsztat

🕓 11.09.2018, godz. 10:00
11.09.2018, godz 16:00
📍 Startberry, Grochowska 306/308

EXPLAINABLE AI
spotkanie

🕓 12.09.2018, godz. 18:30
📍 Startberry, Grochowska 306/308

więcej: link


5️⃣ DATA WORKSHOP TOUR
warsztaty

Kraków 01.09, Katowice 02.09, Gdańsk 08.09, Poznań 15.09, Wrocław 22.09, Warszawa 28.09 i 29.09

więcej: link

Partnerzy wydarzeń towarzyszących: Startberry, Dom Kultury Kadr, Otwarta Kolonia, Wolskie Centrum Kultury, Klub Komediowy, Panoptykon, Tactical Tech, DataWorkshop
Idziesz na to wydarzenie? Napisz swoją relację na się bywa...
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
sprawdź naszego bloga! ;-)