Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Heroiny Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia | Muzyczki

Heroiny Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia | Muzyczki

reklama
data Data: 20 września 2018, czwartek

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Mokotów, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny. FINA, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Zapraszamy na spotkania z różnymi obliczami muzycznego eksperymentu w Europie Środkowowschodniej, także w odsłonie filmowej (science fiction, animacja) oraz teatralnej (słuchowiska, monodramy). Zapewnimy kino dla uszu, jak i dla oczu, spotkania z gośćmi i przystępne wprowadzenia!

Za sprawą wystaw, wydawnictw muzycznych i książkowych muzyka powstała w Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia jest znów na fali. Futurystyczna elektronika powstawała jednak nie tylko w Warszawie, lecz także w innych miastach Europy Środkowowschodniej: Pradze, Belgradzie, Pilźnie czy Bratysławie. Nie tworzyli jej wyłącznie kompozytorzy, lecz także kompozytorki i inżynierowie.

Pierwsze spotkanie z cyklu Muzyczki poświęcone będzie kobietom w muzyce eksperymentalnej. Rozpoczniemy je pokazem filmu dokumentalnego „The Sensual Nature of Sound: 4 Composers Laurie Anderson, Tania Leon, Meredith Monk, Pauline Oliveros” w reżyserii Michaela Blackwooda. Pionierskie doświadczenia amerykańskich twórczyń przedstawione w filmie skonfrontujemy z opowieściami Barbary Okoń-Makowskiej, wieloletniej reżyserki dźwięku ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. W części trzeciej wieczoru posłuchamy zaś utworów polskich twórczyń. W programie znajdą się utwory m.in. Elżbiety Sikory, Magdaleny Długosz i Barbary Zawadzkiej.

WSTĘP
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

PARTNERZY
Bôłt Records, Glissando
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
check the English version of our site