Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Over the Limit | Teraz–wtedy / Doc Lab Poland Hot Selection

Over the Limit | Teraz–wtedy / Doc Lab Poland Hot Selection

reklama
data Data: 03 października 2018, środa

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Mokotów, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny. FINA, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
🎥 Wspólnie z DOC LAB POLAND (w ramach cyklu Doc Lab Poland Hot Selection) zapraszamy na wieczór z „Over the Limit” – świetnie przyjętym na IDFA i obsypanym nagrodami w Krakowie dokumentem o rosyjskiej gimnastyczce artystycznej Margaricie Mamun. Po projekcji – spotkanie z twórcami filmu i pokaz „Fechmistrza” Dziworskiego.

Ubiegłoroczny cykl Wtedy–teraz, poświęcony mistrzom Polskiej Szkoły Dokumentu, powraca w odwróconej formule: Teraz–wtedy. Głównymi bohaterami spotkań prowadzonych przez Michała Oleszczyka będą współcześni polscy dokumentaliści, a uzupełnieniem dla ich filmów będą powiązane tematycznie wyprawy w przeszłość. Zapraszamy na ciąg dalszy dialogu teraźniejszości z korzeniami.

PROGRAM:

➡️19:00 - Teraz | Over the Limit, reż. Marta Prus, 74 minuty, 2018

Dzieło Marty Prus to nie tylko portret determinacji i ciągłej walki z własnym ciałem, której stawką jest olimpijska perfekcja, ale także szczególne filmowe spotkanie trzech kobiet – zawodniczki, trenerki i wszechwładnej działaczki związku sportowego – pozostających ze sobą w bliskiej i miejscami dramatycznej relacji. Film przedstawia decydujący rok w życiu rosyjskiej gimnastyczki artystycznej Margarity Mamun, która stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Wyjątkowy dostęp do kulis codziennego reżimu treningowego umożliwił reżyserce ukazanie intymnej, ale i brutalnej więzi Margarity z dwoma trenerkami Aminą Zaripovą i Iriną Viner.

➡️ 20:15 - Rozmowa z Martą Prus i Maciejem Kubickim

O filmie porozmawiamy z reżyserką Martą Prus i producentem Maciejem Kubickim. Spotkanie poprowadzi kurator cyklu Michał Oleszczyk.

➡️ 21:00 - Wtedy | Fechmistrz, reż. Bogdan Dziworski, 12 minut, 1978

Sylwetka wybitnego trenera szermierki Władysława Kurpiewskiego, a zarazem wyjątkowo finezyjna, pozbawiona komentarza słownego opowieść o tajnikach władania floretem.

WSTĘP
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu uzupełniającego, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
check the English version of our site