Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Katyń | Przeszłość jest dziś

Katyń | Przeszłość jest dziś

reklama
data Data: 25 września 2018, wtorek

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Mokotów, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny. FINA, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Ze względów politycznych polska publiczność bardzo długo czekała na ten film. Czekał również Andrzej Wajda, dla którego zbrodnia katyńska miała również wymiar rodzinnej tragedii.

„Katyń”, reż. Andrzej Wajda, 2007, 117 minut
wtorek 25 września, 19:00 – 21:30
FINA Wałbrzyska 3/5
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

O FILMIE
Katyń to w polskiej pamięci miejsce śmierci wielu tysięcy polskich oficerów, ale przede wszystkim symbol przemocy, bezprawia, okrucieństwa i przebiegłości ze strony sowieckiego agresora. To też symbol prawdy, o której odkrycie walczyły całe pokolenia rodzin pomordowanych, a która stanowiła tabu przez wiele lat. Film Andrzeja Wajdy Katyń został zrealizowany jako opowieść o tamtych wydarzeniach, ale także wielka metafora polskiego losu. Projekcja tego filmu będzie okazją do rozmowy o twórczości Wajdy w kontekście polskich mitów narodowych: konstruujących poczucie wspólnoty narodowej, kreujących fundament myślenia o polskości i byciu Polakiem.

SPOTKANIE
Przed filmem krótka rozmowa filmoznawców: prof. Barbary Głębickiej-Gizy i dra Karola Jachymka, po filmie zapraszamy na dyskusję z udziałem publiczności.

WSTĘP
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.
Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
check the English version of our site