Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Rykoszety – przedpremierowy pokaz filmu

Rykoszety – przedpremierowy pokaz filmu

reklama
data Data: 25 października 2018, czwartek

godzina Godzina rozpoczęcia: 20:30

miejsce Miejsce: Warszawa - Mokotów, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny. FINA, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu o Zbrodni Lubińskiej, którego bohaterami są nie tylko buntujący się przeciwko władzy mieszkańcy miasta, ale także ci, których machina represji dosięgnęła przypadkiem.

CZ 25 / 10 / 2018
20:30 – 21:00
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Rykoszety, reż. Jakub Radej, 2018, 30 minut

Polska, rok 1982; polityczna gorączka stanu wojennego. Dwaj bracia-górnicy reprezentują różne postawy wobec opresji policyjnego państwa. Podczas, gdy Tadek (Tomasz Schuchardt) wycofuje się w neutralność, Janek (Stanisław Linowski) wybiera aktywność w demokratycznym podziemiu – mimo, że jego dziewczyna Magda (Zuzanna Zielińska) planuje dla obojga ucieczkę do Francji, wykorzystując koneksje ojca-milicjanta (Sławomir Grzymkowski). Kiedy Janek prosi Tadka o przechowanie antyrządowych ulotek w drugą rocznicę Porozumień Sierpniowych 1980 roku, uruchamia spiralę wydarzeń, które wystawią na próbę lojalność i siłę charakteru wszystkich zaangażowanych.

"Rykoszety" to wielowątkowa opowieść o ludziach, których życie złamało jedno wydarzenie. Niezależnie od tego, po której stronie barykady stali. To film o tych, którzy to życie zaczynali, sprzeciwiając się władzy w ramach młodzieńczego buntu, ale też o tych, których machina represji uderzyła przypadkowo. Śledząc przeplatające się losy kilku bohaterów, odkrywamy zacierane przemocą, kłamstwo dotyczące nadal słabo znanej, Zbrodni Lubińskiej.

WSTĘP
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 20:00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

PRODUCENCI I SPONSORZY
Producentem filmu jest Stowarzyszenie Lubińska Grupa Filmowa UISEL Studio. Koproducentami filmu są Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Coloroffon, Aeroplan Studios, Kijora Film oraz Centrum Technologii Audiowizualnych. Sponsorem głównym projektu jest KGHM Polska Miedź S.A. a patronem honorowym Starosta Powiatu Lubińskiego pan Adam Myrda.
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site