Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Body.mov: MATERIA

Body.mov: MATERIA

reklama
data Data: 24 października 2018, środa

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Mokotów, Dom Kultury Kadr, ul. P. Gintrowskiego 32 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
wstęp wolny, rezerwacja miejsc w DK Kadr online (zapisy na stronie wydarzenia, link poniżej)

KINO TAŃCA / Body.mov1: MATERIA
Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, DK „KADR”, ul. Gintrowskiego 32, Warszawa
Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa
Kuratorka: Regina Lissowska-Postaremczak
Program Body.mov realizowany w ramach projektu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie koncentruje się na współczesnych obrazach ciała w ujęciu filmu tańca. Odwołuje się do różnych obszarów ekspresji cielesności oraz jej postrzegania w kontekstach artystycznym, społecznym i kulturowym.

Program wieczoru „Body.mov1: Materia” tematycznie oscyluje wokół zderzenia światów: materialnego i niematerialnego, realnego i wirtualnego, świata nauki i świata sztuki. Kontekstem programu jest przybliżenie technologii służących komputerowo generowanej choreografii oraz zastosowanie wirtualnego obrazowania ciała w obszarze filmu tańca. W pierwszej odsłonie cyklu Body.mov zaprezentowanych zostanie pięć wyjątkowych filmów tańca i animacji, wielokrotnie nagradzanych podczas międzynarodowych festiwali i konkursów filmowych. „Materia” to zestaw filmów krótkometrażowych z Holandii, Niemiec, Bułgarii i USA.

Program „Body.mov1: Materia” otworzy polska premiera Symmetry (reż. Ruben van Leer), taneczno-operowego filmu artystycznego, zrealizowanego w wielkim akceleratorze cząstek w Europejskim Ośrodku Badań Jądrowych CERN, oraz towarzyszący mu dokument Symmetry Unravelled (reż. Juliette Stevens), który odsłoni kulisy tej bezprecedensowej produkcji. W wizualną podróż od materii ciała w ruchu, do piękna jego wirtualnej reprezentacji zabierze widzów film Unnamed Sound Sculpture (Reż. Daniel Franke, Cedric Kiefer) – rzeźba kinetyczna stworzona za pomocą danych ruchowych zarejestrowanych przez motion capture – oraz żywiołowa, choreograficzno-muzyczna animacja Жар Птица (Firebird), w reż. Velislavy Gospodinovej. Krótkometrażowy film Cubed, reż. Mitchell Rose, Susan Van Pelt Petry, Shane Mecklenburger) dostarczy krytycznej, choć nie pozbawionej humoru refleksji nad wyobcowaniem ludzi w wirtualnym świecie. Dopełnieniem programu filmowego będzie rozmowa o współczesnych trendach filmu tańca, oraz przybliżenie technologii służących wirtualnemu obrazowaniu ciała. Gościem wieczoru będzie Gosia Gajdemska – choreografka, tancerka, performerka i edukatorka w obszarze tańca, rozwijająca także autorskie projekty w obszarze video dance i filmu, m.in. we współpracy z FINA – Filmoteką Narodową –Instytutem Audiowizualnym w Warszawie oraz filmArche w Berlinie.

Kuratorką programu jest Regina Lissowska-Postaremczuk.
Program zrealizowany we współpracy z Fundacją Edukacji Kulturalnej AdArte oraz ShortWavesFestival.
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site