Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zielony Jazdów - 25 lipca

Zielony Jazdów - 25 lipca
📅 Data: piątek, 25 lipca 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zielony Jazdów, ul Jazdów 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


ZIELONY JAZDÓW. Zielony rynek
Weekend 5

Piątek, 25 lipca

10.00 – 20.00 Targi Książki Kulinarnej, Qchnia Artystyczna

Już 25 lipca Marta Gessler i Qchnia Artystyczna zapraszają na II edycję Targów Książki Kulinarnej - trzydniowego święta łączącego książki i gotowanie. W tym roku wydarzeniu przyświeca hasło EDUKU-JEMY! Które jest wyrazem poszukiwania najlepszych dróg kulinarnego rozwoju.

Program II Targów Książki Kulinarnej - piątek

10.00 – 20.00 Kulinarny Ogród na dziedzińcu Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski – projekt stworzony przez Martę Gessler i Szkółkę Drzew i Krzewów Ozdobnych Grąbczewscy
10.00 – 20.00 Wystawa starych makatek kuchennych stworzona przez Ośrodek Kultury w Działoszynie – Qchnia Artystyczna i księgarnia Pępek sztuki
10.00 – 20.00 Czytelnia czasopism i strefa relaksu – dziedziniec restauracji Qchnia Artystyczna
16.00 Spotkanie z redakcją magazynu Specjalność Zakładu poświęcone trudom tworzenia magazynu kulinarnego oraz tajemnicom kuchni wschodniej Polski. W programie również degustacja smakołyków podlaskich.
17.00 "Jak smakuje literatura i jak o jedzeniu piszą literaci" – spotkanie z udziałem Cezarego Polaka i Pawła Bravo
19.00 Debata: "Czy książki kulinarne mają sens", w której wezmą udział prof. Jarosław Dumanowski - popularyzator wiedzy o dawnej kuchni, Joanna Mroczkowska -mantropolożka jedzenia, Grzegorz Trubiłowicz - pomysłodawca i jeden z autorów aplikacji i serwisu Cooklet .

Przez całe Targi w Qchni Artystycznej oraz księgarni Pępek Sztuki można będzie oglądać wystawę starych makatek kuchennych zebranych przez Ośrodek Kultury w Działoszynie, zwiedzać ogród kulinarny zaprojektowany i stworzony przez Martę Gessler i Szkółkę Drzew i Krzewów Ozdobnych Grąbczewscy, korzystać z czytelni czasopism nie tylko kulinarnych oraz brać udział w licznych konkursach organizowanych przez wystawców.


17.30 – 19.00 Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne: Smaki lata przez cały rok, Fundacja Zaczyn i Instalacje Art Bistro

Prowadzenie: Adrianna Marczewska oraz goście

Ogórki kiszone z miodem? Bakłażany na ostro, cukinia z goździkami, a może truskawki z imbirem? - zatrzymajmy w słoikach smaki lata przez cały rok. W czasie spotkania poznamy łatwe i sprawdzone przepisy na oryginalne weki oraz poeksperymentujemy z przepisami babci.

W warsztatach może brać udział do 15 osób.

Zgłoszenia przyjmujemy najpóźniej dzień przed warsztatami e-mail: gotujemy@zaczyn.org

19.00 – 20.30 Debata: "Autonomiczne przestrzenie kultury – od radykalizmu do egalitaryzmu"

Uczestnicy: Anna Depczyńska (Autonomiczny Dom Aktywny, Warszawa); Bartek (skłot Od:Zysk, Poznań); Michał Wolny (Autonomiczne Centrum Społeczne Cicha4, Lublin)

W ostatnim czasie na mapie polskich miast przybywa miejsc programowo niezależnych od instytucji, programów, projektów czy dotacji. Tworzone są one przez społeczników, aktywistów, animatorów bez, albo z minimalną ilością środków finansowych, głównie dzięki darom i zaangażowaniu wielu osób, które gotowe są poświęcić swój czas i pracę. Celem takich miejsc jest działalność kulturalna, artystyczna i edukacyjna. Świadome odcinanie się od oficjalnej polityki kulturalnej idzie w parze z krytycznym stosunkiem wobec publicznych instytucji kultury. Taka pozycja wynika z głęboko krytycznej postawy wobec mainstreamu społeczno-ekonomicznego. Autonomiczne instytucje dążą do rozwijania kultury, która ma być nie tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu ale przedefiniowaniem całego systemu wartości stojącego u podstaw porządku społecznego, który również funduje działalność instytucji publicznych. Postawa radykalna łączą się tu z totalną otwartością i egalitaryzmem. Na spotkanie zapraszamy twórców autonomicznych "instytucji" z różnych miast polski. Chcemy porozmawiać z nimi o ich misji, zapytać dlaczego autonomia jest dla nich tak istotną wartością i o jaki świat walczą.


21.00 – 24.00 DJ: Jan Zielke

DJ Jan Zielke – należy do krakowsko-warszawskiego składu Vibrationez, który miksuje techno, minimal, house, elektro i garage. Puszcza muzykę wyłącznie z płyt winylowych!


22.00 – 24.00 Pokaz filmu "Rocky", reż. John G. Avildsen, USA 1976

Rocky'ego na początku miał grać Robert Redford lub Burt Reynolds. Trudno wyobrazić sobie, jak wyglądałby teraz świat, gdyby Sylwester Slallone tak mocno nie obstawał przy tym, że to właśnie on musi wcielić się w tytułową postać w filmie, który miał powstać na podstawie własnego, napisanego podobno w trzy dni, scenariusza. Z jednej strony to kopalnia hollywoodzkich ikonicznych scen filmowych i kolejne wcielenie realizacji "amerykańskiego snu", z drugiej utrzymana w duchu kina niezależnego opowieść o poszukiwaniu własnej wartości. Zrobiona za niecały milion dolarów opowieść o podrzędnym bokserze z gołębim sercem zarobiła do dziś na świecie ponad 225 razy tyle, zgarniając trzy Oskary i dziesięć nominacji, w tym dwie dla Slya za rolę pierwszoplanową oraz scenariusz.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧