Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Idiot Glee // Enchanted Hunters // Adam Repucha // Koncert

Idiot Glee // Enchanted Hunters // Adam Repucha // Koncert
📅 Data: niedziela, 16 czerwca 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 22:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Cafe Kulturalna, pl. Defilad 1 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


☛ Idiot Glee

Po rozległej krajowej i zagranicznej trasie koncertowej promującej debiutancki album Paddywhack, Idiot Glee powraca z nową EPką pełną homemade popu - Life Without Jazz!

Cytując swoim pseudonimem wypowiedź Briana Eno o ekstatycznym, emocjonalnym przypływie, którego doświadcza się podczas kreatywnej realizacji, Idiot Glee (James Friley z Kentucky) szybko poruszył czułą strunę w fanach z całego świata, którzy zakochali się w jego brzmieniu. Chociaż używa głównie elektronicznych instrumentów (syntezatorów i samplerów) jego muzykę ciężko nazwać elektroniką. Dzięki temu, że kładzie nacisk na granie na żywo jego utwory są tak organiczne i pełne duszy. Klasycznie wykształcone ręce i muzyczna intuicja są równie ważnymi częściami składowymi jego brzmienia, co głos czy sprzęt. To piosenki, które błyszczą niezależnie od tego, czy jedzie w trasę sam czy z zespołem, melodie są zachwycające, nawet jeśli ograniczy się je do prostych esencji.

James, kiedy akurat nie gra, jako Idiot Glee niezwykle aktywnie funkcjonuje w swoim rodzinnym mieście - Lexington. Jest współwłaścicielem labelu Hop Hop, gra na basie w Street Gnar, jest DJem w radio WRFL i członkiem kolektywu Resonant Hole. Dodajcie do tego komponowanie ścieżek dźwiękowych i solowe improwizacje fortepianowe, a ciężko będzie wyobrazić sobie kiedy tworzy nowy materiał.

Po stałej diecie Fleetwood Mac, Roxy Music, Scott Walker i Harry Nilsson, nowe piosenki Idiot Glee stały się bardziej przygodowe i stylistycznie zróżnicowane (obecnie pracuje nad płytą, w której gitary i pianino zastąpią keybord), zachowując jednak piękne harmonie, które zdają się wypadać z jego ust bez najmniejszego wysiłku. To piosenki dla samotnych, ale pełnych nadziei, dla ludzi stęsknionych za komfortem posiadania domu i dla przyszłych kochanków, których wzrok spotyka się po raz pierwszy.


☛ Enchanted Hunters

Enchanted Hunters - trójmiejski zespół założony przez Małgorzatę Penkallę, w którego skład wchodzą również Magdalena Gajdzica i Patryk Zieliniewicz. W ich dokonaniach można dosłuchać się elementów dream-popu, dream-folku, americany. Na pierwszy rzut oka dominuje w nich kobiecy pierwiastek: dziewczęcy głos liderki, delikatne tony fletu i cymbałków, rozmarzone jazzujące akordy. Nostalgiczną atmosferę utworów przełamują jednak akcenty psychodeliczne, czy nawiązania do amerykańskiego indie rocka z lat '90. Ważnym aspektem muzyki Enchanted Hunters są występy na żywo, ciepło przyjmowane przez publiczność zapraszaną do słuchania muzyki w nietypowych miejscach: wśród rzeźb kinetycznych w parku Sweliny, na brzegu leśnego jeziora nieopodal plaży, w szatni Teatru Dramatycznego. Interakcja z publicznością jest istotnym elementem ich występów, jednakże Enchanted Hunters pozostają projektem bardzo osobistym. Chwytliwym aranżacjom bliżej do sypialnianych projektów lo-fi, niż do masowych produkcji. .


☛ Adam Repucha

Adam Repucha, wokalista songwriter zagra swoje intrygujące pieśni oparte na harmoniach głosu i gitary akustycznej. Mimo silnych inspiracji amerykańskim folkiem, to śpiewa jednak - co rzadkie - po polsku. Jego teksty dotykają treści metafizycznych i krążą wokół kilku dziedzin, takich jak np.: morskość, astronomia i efekty świetlne. Kilka jego utworów zostało zarejestrowanych przez reżysera Vincenta Moona, autora projektów Take Away Shows/Blogotheque.


Wstęp: wolny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama