Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Ignacy Jan Paderewski - współtwórca niepodległej Polski

Ignacy Jan Paderewski - współtwórca niepodległej Polski

reklama
data Data: 18 października 2018, czwartek

godzina Godzina rozpoczęcia: 17:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Wola, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola, ul. Wolska 75, Wypożyczalnia nr 10 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Dla Polaków Ignacy Paderewski to wielki mąż stanu, który po I wojnie światowej stanął na czele rządu. Za swoją działalność artystyczną i polityczną na arenie międzynarodowej został odznaczony Wielką Wstęgą Orderu Orła Białego, Orderem Polonia Restituta i pośmiertnie Virtuti Militari. Otrzymał także Order Imperium Brytyjskiego, francuską Legię Honorową, odznaczenia Belgii, Hiszpanii, Włoch, Rumunii, Saksonii, Lombardii.

Zapraszamy na edukacyjną opowieść o życiu i dokonaniach wielkiego kompozytora, patrioty i działacza niepodległościowego Ignacego Jana Paderewskiego, który dzięki swym niezwykłym umiejętnościom posiadania daru zabiegania o przychylność ważnych osobistości świata zachodniego, odegrał znaczącą rolę w odzyskaniu wolności Polski po Wielkiej Wojnie.

Spotykamy się 18 października br. o godz. 17.00 w Wypożyczalni nr 10 Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola, ul. Wolska 75.

Udział w prelekcji jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Projekt „Historia Woli słowem zapisana – legendy niepodległości” jest finansowany ze środków dzielnicy Wola m.st. Warszawy.
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site