Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Tribute to Andrzej Brzeski

Tribute to Andrzej Brzeski

reklama
data Data: 14 listopada 2018, środa

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Bielany, Bielański Ośrodek Kultury, ul. Carla Goldoniego 1 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Zapraszamy na koncert poświęcony twórczości barda i człowieka o wielu talentach – Andrzeja Brzeskiego.
Z tekstami autorstwa Andrzeja wystąpią przyjaciele i znajomi artyści: Laura Łącz, Florian Ciborowski, Marek Majewski, Emilia Filar, Jerzy Filar, Piotr Bakal, Tomasz Kordeusz, Tomasz Krzemiński, Barbara Stępniak-Wilk, Bogusław Nowicki, Antoni Muracki
Podczas wieczoru usłyszymy piosenki, wiersze i felietony artysty. Koncert zostanie wzbogacony materiałami audiowizualnymi, zdjęciami i fragmentami nagrań z archiwum prywatnego.

14 listopada,(środa) godz. 18.00
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Sekretariacie BOK od 5.11

Andrzej Brzeski( 1949-2018) – tekściarz, aktor, bard, autor piosenek poetyckich.
“Z warszawskimi Bielanami związany był od lat 80-tych, gdzie mieszkał najpierw na ukochanej Chomiczówce, później pracował w Bielańskim Ośrodku Kultury. Właśnie na zielonych Bielanach i Żoliborzu spędzał dużo czasu, relaksując się jazdą na rowerze, odkrywaniem nowych kafejek i zakątków. Stąd też czerpał inspirację do piosenek “Na mojej ulicy”.

Zawodowo oprócz gry w filmach i tekstów piosenek pisanych dla znanych polskich artystek m.in. Maryli Rodowicz, Edyty Geppert, Laury Łącz czy Krystyny Tkacz, zajmował się pisaniem wierszy oraz tekstów do kreskówek dla dzieci. Jego teksty piosenek tłumaczone były na wiele języków min.czeski, niemiecki. Związany od początku z festiwalem OPPA i środowiskiem bardów. W czasie swojej pracy w Bielańskim Ośrodku Kultury tworzył i prowadził liczne programy artystyczne “Kawiarnia bardów”, „Nie tylko dla Pań” , wieczory poetyckie „Okno dla wrażliwych”. Współprowadził „Wieczory międzynarodowe”, koncerty, wielokrotnie zasiadał w jury konkursów recytatorskich, teatralnych i poetyckich. Współpracował z wieloma teatrami – Narodowym, Rozmaitości, teatrem Lubuskim w Zielonej Górze, Teatrem na Targówku oraz z Teatrem na Bielanach.

Był także długoletnim współpracownikiem radiowej Trójki ( min. w programach BAR i Powtórka z rozrywki). Pisał felietony do gazet min do Urody, Cosompolitan.. Grał min. w wielu filmach i serialach tj. „ Skradziona kolekcja”, „Złotopolscy”, „Niania”, „ Podróż Niny”, „Czułość i kłamstwa”, ”Pensjonat pod różą”, a ostatnio ”Czas honoru” ,”Obywatel”, „Prawo Agaty” czy „Przyjaciółki” . Cenił współpracę z aktorami tj. Agnieszka Grochowska, Agnieszka Dygant, Artur Żmijewski czy Jerzy Stuhr. Muzycznie współpracował z wieloma muzykami, jednak najbardziej cenił ostatnią współpracę z Florianem Ciborowskim”.
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Warszawskie Juwenalia 2019
check the English version of our site