Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

17. Cinemaforum

17. Cinemaforum

reklama
data Data rozpoczęcia: 07 listopada 2018, środa

godzina Godzina rozpoczęcia: 12:00

data Data zakończenia: 11 Listopada 2018

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście
Opti Taxi
‼ 7 - 11 L I S T O P A D A ‼
KINOTEKA w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

CINEMAFORUM tradycyjnie już zaprezentuje najlepsze krótkie metraże ostatniego sezonu z całego świata. To unikalna szansa zapoznania się z bogactwem współczesnego krótkiego metrażu.

Dzięki współpracy z Goethe-Institut Warschau pokażemy dwa specjalnie przygotowane bloki filmowe prezentujące najlepsze filmy z ostatnich kilkunastu edycji legendarnego festiwalu w Oberhausen oraz najlepsze tytuły z edycji 2018.
I blok - 8.11, godz. 18:00, KINOTEKA
II blok - 8.11, godz. 19:45, KINOTEKA

W ramach współpracy z Goethe-Institut Warschau odbędzie się debata na temat dziedzictwa manifestu z Oberhausen i roli krótkiego metrażu we współczesnej kulturze filmowej z udziałem: Christiane Büchner i Maike Mia Höhne (International Short Film Festival Oberhausen) Jakuba Majmurka (filmoznawca, publicysta), Kuby Mikurdy (reżyser, historyk kina). Prowadzenie: Marcin Adamczak, dyrektor CINEMAFORUM.
Debata 07.11 (środa), godz. 19:00, siedziba Goethe-Institut Warschau (ul. Chmielna 13 A wejście od ul. Chmielnej 11).

W Warszawie zaprezentowane zostaną także austriackie filmy krótkometrażowe z VIS Vienna Shorts. Odbędzie się retrospektywa oraz Q&A z programerem tego festiwalu – Dianą Mereoiu. Wydarzenie odbywa się we współpracy z Austriackie Forum Kultury.
Retrospektywa VIS Vienna Shorts 9.11, godz. 15:00, KINOTEKA. Po seansie Q&A.

London Film School nie trzeba przedstawiać. To miejsce, gdzie szlifują się diamenty światowego kina – ekscentrycznego, erudycyjnego i kontrowersyjnego. CINEMAFORUM zaprezentuje pięć najciekawszych filmów krótkometrażowych studentów jednej z najlepszych szkół filmowych według prestiżowego „The Hollywood Reporter”.
Po projekcji pięciu filmów krótkometrażowych odbędzie się spotkanie z reżyserką filmu "End of Season" Zhannatą Alshanovą oraz Wojciechem Wrześniewskim, Head of Sound Department LFS. Wydarzenie odbywa się we współpracy z British Council Polska w ramach cyklu spotkań „Creativity Talks”.
Retrospektywa London Film School 10.11, godz. 11:30, KINOTEKA. Po seansie Q&A.

Debata Producers vs. Screenwriters [debata]
Sparingpartnerzy czy przyjaciele?
Coraz bardziej popularny nie tylko na świecie, ale również w Polsce model producencki skłania do podjęcia dyskusji w gronie młodych scenarzystów i producentów. Kim jest lub kim powinien być producent dla scenarzysty? Jak wygląda ich współpraca z reżyserem? Jakie story przygotować, aby przekonać producenta do swojego pomysłu? Czego producent poszukuje w tekście? Jakie oczekiwania w stosunku do producenta ma scenarzysta? Do kogo zgłosić się z gotowym projektem? Z kim trzymać sztamę i do kogo zadzwonić?
Uczestnicy: Agata Szymańska – producentka (Balapolis), Joanna Szymańska – producentka (SHIPsBOY) i dyrektorka programowa (Atelier Scenariuszowe), Marcin Ciastoń – scenarzysta (laureat pierwszej edycji konkursu Script Wars), Ewa Szwarc (Kosmos Production). Prowadzenie: Marcin Radomski
Termin: 09.11.2018, godz. 20:45, KINOTEKA
Debata organizowana we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury, operatorem Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego oraz Mazovia Warsaw Film Commission.

Powróci program INTERFILMLAB (w wersji 2.0), którego celem jest edukowanie młodych twórców w zakresie zwiększenia potencjału eksportowego polskiej kinematografii w międzynarodowym obiegu pozafestiwalowym. Odbędzie się międzynarodowy program edukacji filmowej dla młodych twórców filmowych z Polski, Francji i Włoch. Tradycyjnie będzie można również zobaczyć produkcje nominowane do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego.

Klub festiwalowy: Miejsce Chwila

Pełen program tutaj: link (w sekcji "KALENDARIUM")
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Warszawskie Juwenalia 2019
check the English version of our site