Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

XIX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce - SQUEEZEBAND

XIX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce - SQUEEZEBAND

reklama
📅 Data: sobota, 22 czerwca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Chico Freeman - saksofon (USA)
Jasper van't Hof - fortepian, keyboards (Holandia)
Nino G - Humanbeatbox - Beatbox (Włochy)
Michel Alibo - bass (Martynika)
Reto Weber - perkusja, inst. Perkusyjne (Szwajcaria)


Chico Freeman. Legendarny amerykański saksofonista. Wywodzi się z chicagowskiej sceny AACM (m.in. Lester Bowie, Anthony Braxton, Kirk Lightsey, Arthur Blythea, David Murray) związanej z kultywowaniem tradycji i wartości "new black music" tworzonej przez Afroamerykanów. Kompozytor, producent i muzyk grający na wielu instrumentach. Wielu z krytyków porównuje go do największych muzyków jazzowych. Grał i nagrywał z najbardziej innowacyjnymi muzykami na świecie jak: Dizzy Gillespie, McCoy Tyner, Charles Mingus, Art Blakey, Hank Jones, Joe Henderson, Bobby Hutcherson, Roy Haynes, Arthur Blythe, Lester Bowie, Cecil McBee, Kirk Lightsey, oraz znanymi zespołami jak Earth, Wind & Fire, The Eurythmics, The Temptation. Występował i nagrywał z latynoskimi gwiazdami jak Puente, Machito, Irakere, Paquito D"Rivera, Arturo Sandoval, Celia Cruz, Giovanni Hidalgo, Paulinho DaCosta, Nana Vasconcelos, Eddie Palmieri.

Jasper van't Hof. Gwiazda holenderskiego fortepianu. Należy do najważniejszych pianistów światowego fusion. Obok Herbie Hancocka, Joe Zawinula, przez opiniotwórczych krytyków nazywany "artystą klawiatury". Jest laureatem wielu prestiżowych naród, m.in. Edisona (1982), dwukrotnie nagroda Down Beat, Bird Award Nederland (1997). Jego muzyka i gra stale wpływa i kształtuje światową scenę jazzową. Z Toto Blanke założył legendarną formację fusion Association PC (1970-1972). Z Charlie Mariano i Philipem Catherinem założył zespół Pork Pie, który był wydarzeniem międzynarodowego świata jazzu. Współpracował z Palle Mikkelborgiem, Jean Luc Ponty, Archie Sheppem, Zbigniewem Seifertem i Alphonsem Mouzon, Didierem Loockwoodem. Na jego płytach wystąpili m.in. Joey Baron, Ernie Watts. Od ponad dwudziestu lat występuje solo, np. z wieloma orkiestrami filharmonicznymi Europy, oraz z wieloma swoimi grupami m.in. Pili Pili.

NINO G. Nie potrzebuje instrumentu, ponieważ to on nim jest. Wie jak wydobyć ze swego ciała artystyczne, rytmiczne symfonie, które wprawiają słuchaczy w ekstazę. Już jako 14-latek występował na szwajcarskich scenach hip- hopowych. Od Londynu do Nowego Jorku, Nino G. występował z największymi gwiazdami scen muzycznych.

Michel Alibo. Jest jednym z najbardziej utalentowanych i wpływowych basistów uważanych za innowatora i wirtuoza elektrycznego basu. Jest pierwszym basistą tworzącym osobną subkategorię, łącząc różnorodne style word music, rytmów łacińskich, karaibskich, afrykańskich, oraz podgatunków jak beguine, reggae, zouk, soukos, groka. Grał z Manu Dibango, Paco Sery, Sixun, Salif Keita, Michel Jonasz, Yossou N'Dour, Nguyen Lee.

Reto Weber. Szwajcarski perkusista należy do elity europejskich muzyków. Grał na całym świecie, od Bombaju, Dehli, Nowym Jorku, Montreux, Londynu, Paryża, Montrealu, Tokio, Hong Kongu, Dżakarcie, po Sydney. Współpracuje z wybitnymi muzykami jak: Albert Mangelsdorff, Chico Freeman, Charlie Mariano, Dave Holland, Lee Konitz, Trevor Watts, Henri Texier, Eberhard Weber, Paul McCandless. Przez 25 lat występował z jego sławną Percussion Orchestra i znakomitymi perkusistami jak: Djamchid Chemirani, Muthuswamy Balasubramoniam.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę