Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

XIX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce - PASCAL SCHUMACHER QUARTET

XIX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce - PASCAL SCHUMACHER QUARTET
📅 Data: sobota, 29 czerwca 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Pascal Schumacher - wibrafon
Franz von Chossy - fortepian
Christophe Devisscher - kontrabas
Jens Düppe - perkusja


Pascal Schumacher nazywany jest "złotnikiem swojego fachu". Jego kwartet powstał w 2002 r. w legendarnym Sounds Jazz Clubie w Brukseli. Jego zespół gra oryginalną, ekspresyjną, pełną pasji muzykę.

Wirtuoz wibrafonu jest absolwentem kilku europejskich konserwatoriów muzycznych. Studiował w klasie perkusji w Konserwatorium Muzycznym w Luksemburgu, później studia kontynuował w Konserwatorium w Strasburgu na wydziale jazzu oraz w Królewskim Konserwatorium w Brukseli. Dyplom magisterski z wibrafonu uzyskał w Królewskim Konserwatorium w Hadze, muzykologii na Uniwersytecie M. Blocha w Strasburgu. Wśród tych, którzy pomagali mu podczas studiów byli m.in. Gary Burton, David Friedman.

Pascal Schumacher z pianistą Jef Neve nagrał nowy rodzaj muzyki kameralnej łącząc dźwięki Claude Debussy, Steve Reich i Igora Strawińskiego. Duet został nominowany do 2010 "Rising Stars", owocem była seria koncertów prezentowanych w największych salach koncertowych Europy zorganizowana przez European Concert Hall Organisation.

Pascal Schumacher jest laureatem wielu prestiżowych nagród m.in.: pierwszej nagrody i nagrody publiczności (Public Tremplin Jazz Avignon 2004), Django d"Or Award dla nowego talentu Belgian Jazz Trophy 2005, laureat Jazz ECHO 2012 (instrumentalista roku w kategorii wibrafon) , oraz nagrody "muzyk eksportowy luksemburskiej branży muzycznej 2012".

Jako kompozytor pisze nie tylko na kwartet i zespoły kameralne, jest także zaangażowany w film, teatr. W 2009 brał udział w przełomowym multimedialnym projekcie "Wariacje CTRL", interdyscyplinarnym projekcie teatralnym "LUXTIME - Jacques Tati revisited". Obecnie tworzy ścieżkę dźwiękową do niemego filmu z Marleną Ditrich.

Jego kwartet odwiedził już 5 kontynentów podbijając serca publiczności. Występowali na wielu znaczących festiwalach jazzowych od North Sea Jazz Festival International, JVC Jazz Festival, London Jazz Festval po Jazz Festival Melbourne, Blues"n Jazz Festival Cape Town.

Pascal Schumacher ma na koncie 5 albumów: "Change Of The Moon" (2004), "Personal Legend" (2005), "Silbergrau " (2007), "Here we Gong "(2009) i ich ostatni album to "Bang my Can" (2011) nagrany przez Enja Records."

Obecnie wykłada w luksemburskim Konserwatorium, a także w Hochschule für Musik w Saarbrücken w Niemczech.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama