Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Kino Tańca / Body.mov 2: Emocje

Kino Tańca / Body.mov 2: Emocje

reklama
data Data: 14 listopada 2018, środa

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Mokotów, Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, ul. Gintrowskiego 32 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Zapraszamy na listopadową odsłonę KINA TAŃCA

KINO TAŃCA / Body.mov 2: EMOCJE
Kuratorka: Regina Lissowska-Postaremczak
Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32, Warszawa
WSTĘP WOLNY
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa
Program zrealizowany we współpracy z Fundacją Edukacji Kulturalnej AdArte oraz ShortWavesFestival.

Program Body.mov realizowany w ramach projektu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie koncentruje się na współczesnych obrazach ciała w ujęciu filmu tańca. Odwołuje się do różnych obszarów ekspresji cielesności oraz jej postrzegania w kontekstach artystycznym, społecznym i kulturowym.

Program drugiego wieczoru cyklu Body.mov - EMOCJE koncentruje się na emocjonalnym wymiarze cielesności, prezentując szerokie spektrum doświadczeń między wewnętrznym napięciem, a fizyczną ekspresją. Za pośrednictwem filmowych obrazów przyjrzymy się emocjom, które są esencją, a zarazem najbardziej nieuchwytnym czynnikiem ulotnej sztuki tańca.

W programie Body.mov 2 znalazło się pięć intrygujących, krótkometrażowych filmów, wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych festiwalach i konkursach filmowych. Néants w reż. Nellie Carrier to poetycko zobrazowane, filmowo-choreograficzne studium wewnętrznego załamania i rozpaczy. True Love Waits (reż. Adi Halfin) to muzyczno-taneczna opowieść o doświadczeniu straty, tęsknoty i samotności. Przejmujący film z udziałem światowej sławy tancerki i choreografki Bobbi Jene Smith ma w programie Kino Tańca szczególny kontekst, nawiązując do pełnometrażowego filmu dokumentalnego Bobbi Jene, zaprezentowanego w CST kwietniu 2018 r. Lay Me Low w reż. Marlene Millar, film stworzony na podstawie rytualnej pieśni pogrzebowej Shakersów, otwiera wspólnotową przestrzeń doświadczenia żałoby, łącząc ludzi w pieśni i ruchu. Kalt to obraz cierpienia matki, która mimo starań nie jest w stanie poczuć miłości do swojego dziecka. Choreograf Sven Niemeyer w swoim filmowym debiucie mierzy się z niezwykle trudnym i często negowanym w społeczeństwie doświadczeniem depresji. Zwieńczeniem programu będzie film TACTUM – żywioły tańca w reż. Krzysztofa Stasiaka, który w symbolicznym nawiązaniu do Ajurwedy ujmuje życie jako taniec trzech sił nadających koloryt naszej egzystencji.

Po projekcji zapraszamy na rozmowę o sztuce filmowania tańca, której gościem będzie Krzysztof Stasiak, reżyser filmu TACTUM – żywioły tańca.

REGINA LISSOWSKA-POSTAREMCZAK
Teatrolog, badaczka tańca, od 6 lat działa w obszarze filmu tańca jako kuratorka (Dances with Camera w ramach Short Waves Festival), selekcjonerka i programerka pokazów i międzynarodowych festiwali filmowych (m.in. Mobile Dance Film Festival, NY), jest członkiem Dance Films Association.

-------
PROGRAM:

Néants
reż. Nellie Carrier | Kanada 2015| 10 min.
Filmowo-choreograficzne studium doświadczenia wewnętrznego załamania i rozpaczy. Czworo bohaterów filmu sportretowanych w momencie, w którym ich życie się rozpada.
Reżyseria: Nellie Carrier
Scenariusz: Nellie Carrier
Produkcja: Audrey Laroche
Montaż: Philippe Gariépy
Zdjęcia: Hugo Gendron
Muzyka: Charles B. White
Dźwięk: Ivann Uruena
Obsada: Patricia Gagnon, Claudia Chan Tak, Greg Selinger, Léo Coupal-Lafleur

True Love Waits
reż. Adi Halfin | Izrael 2017 | 3 min.
Przejmująca opowieść o stracie i samotności. Światowej sławy choreografka, Bobbi Jene Smith, prezentuje hipnotyczny taniec do utworu „True Love Waits” zespołu Radiohead.
Scenariusz, reżyseria i montaż: Adi Halfin
Produkcja: Adi Halfin, Experimental Film Virginia
Zdjęcia: Roman Linetsky
Muzyka: Radiohead
Dżwięk: Chrostopher Jones
Obsada: Bobbi Jene Smith
Strona www: link
Trailer: link

KALT
reż. Sven Niemeyer | Niemcy 2017 | 6 min. 15 s.
Kiedy emocje są zimne…
Obraz depresji i cierpienia matki, która nie jest w stanie poczuć miłości do swojego dziecka, bez względu na podejmowane próby.
Scenariusz i reżyseria: Sven Niemeyer
Produkcja: Markus Koepke, red penguin
Zdjęcia, montaż, dżwięk: Markus Koepke
Muzyka: Jorge Méndez
Obsada: Jules Matberg, Emilia Pries
Trailer: link

Lay Me Low
reż. Marlene Millar | Kanada 2015 | 8 min
Film stworzony na podstawie rytualnej pieśni pogrzebowej Shakersów. Lay me Low otwiera wspólnotową przestrzeń doświadczenia żałoby, łącząc ludzi w pieśni i ruchu: pojedyncze głosy splatają się razem, a kroki łącza się w rytmie. Lay Me Low to tradycyjna pieśń pogrzebowa Shakersów. Wykonana przez 10 tancerzy i muzyków, trafia do serca, przywołując uniwersalne doświadczenie straty i żałoby, a jednocześnie przekazuje paradoksalne poczucie biskości.
Reżyseria i montaż: Marlene Millar
Choreografia: Sandy Silva
Scenariusz: Marlene Millar, Sandy Silva
Zdjęcia: Geoffroy Beauchemin
Dźwięk: Félix Boisvert
Produkcja: Sandy Silva, Migration
Obsada: Andrew Bathory, Sonia Clarke, Dominic Desrosiers, David Conkite, Josée Gagnon, Josianne Lapointe, Hélène Lemay, Kimberly Robin, Bobby Thompson, Sandy Silva
Trailer: link
Strona www: link
Facebook: link Dance Film Project

TACTUM – żywioły tańca
Reż. Krzysztof Stasiak | Polska 2015 | 29 min.
Ziemia, Ogień i Wiatr – taniec jest wszędzie. Nawet w Tobie.
Według Ajurwedy nasze życie to taniec trzech sił nadających koloryt naszej egzystencji. „Zielona“ Kapha to połączenie żywiołów wody i ziemi. „czerwona“ Pitta, ognia i wody a „błękitna“ Vata powietrza i eteru. Film „Tactum - żywioly tańca“ to zderzenie pierwiastka męskiego i żeńskiego poprzez tęsknotę do prostych prawd i reguł zachodzących w przyrodzie. To las, miasto i pustynia; dotyk i ruch. Na przemian: równowaga i jej brak. Łączenie i rozdzielanie.
Reżyseria, produkcja i montaż: Krzysztof Stasiak - BMC Film
Koprodukcja: CVK Studio, Silesia Film
Zdjęcia: Nicolas Villegas, Jakub Jakielaszek, Adam Bajerski, Krzysztof Stasiak.
Muzyka: Mikołaj Blajda, Darius Gall, Aleksander Lason, Krzysztof Stasiak, IwanHarlan
Kostiumy: Barbara Dębska, Aleksandra Staszko
Choreografia: Witold Jurewicz, Pawel Skalski, Dominika Koj
Strona www: link
Trailer: link

-----
Krzysztof Stasiak
Producent flmowy, realizator obrazu i dźwięku - reżyser. Członek Europejskiej Akademii Filmowej i nauczyciel w Warszawskiej Szkole Filmowej. Doktorant PWSFTviT w Łodzi.
Stypendysta Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Uczestnik warsztatów „Sound of the Image” - Berlin; „European Video Dance Heritage” - Madryt; „Screendance Masterclass” -
Perth, UK; „Winnipeg Screendance Intensive” - Kanada.

-----
Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
Siedziba: Dom Kultury Kadr
ul. Przemysława Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM oraz Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers
Projekt CST współfinansuje m.st. Warszawa
Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa.

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie.
Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Warszawskie Juwenalia 2019
check the English version of our site