Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

XIX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce - KAHIBA

XIX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce - KAHIBA

reklama
📅 Data: sobota, 06 lipca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Heinrich von Kalnein - saksofony, flet altowy
Gregor Hilbe - perkusja, sounddesign loops & samples
Christian Bakanic - akordeon, Fender Rhodes


KAHIBA, "szczęśliwy przypadek" - Martin Laurentius z magazynu "Jazzthing". Zespół tworzą trzy osobowości różnego pochodzenia i należących do różnych pokoleń, doświadczeni muzycy wyposażeni w nieprawdopodobną technikę instrumentalną.

Heinrich von Kalnein. Saksofonista i flecista znany na międzynarodowej scenie jako solista i lider wielu zespołów. W latach 90- tych odniósł sukces w Europie ze swoim zespołem HvK - Group (m. in. z gitarzystą Nguyén Lé) oraz w projekcie "Free Winds" z gatunku Indo-Jazz-World. W 2008 roku wspólnie z Jazz Big Band Graz i albumem "Electric Poetry" (Intuition) odniósł światowy sukces.

Od 1994 roku jest członkiem Instytutu Jazzu na Uniwersytecie Muzyki i Performing Arts Graz. Od 2003 roku jest liderem Jazz Bigband Graz. Współpracował m.in. z Vienna Art Orchestra z Django Bates, Kurt Elling, Gil Evans, John Hendricks, Marc Johnson, Sheila Jordan, Wolfgang Mitterer, Charlie Mariano, Bob Mintzer, New Voices York, Wolfgang Reisinger, Paquito d'Rivera, Dianne Shur, Take 6 oraz Austria National Public Radio- Symphony Orchestra. Większość kompozycji granych przez obecny skład są jego autorstwa.

Gregor Hilbe. Perkusista urodzony w 1968 r. w Bazylei. Od 1987/91 studiował w Wyższej Szkole Muzycznej w Grazu. Grał z takimi zespołami jak Timesquare, Tangavan, Brave New Slaves, Jazz Via Brasil.

Mieszkał w Paryżu i Londynie. Jako producent i perkusista pracował z takimi zespołami i artystami jak: Mark Murphy, Vienna Orchestra, Kurt Elling, Dave Liebman, Kevin Davy, Andy Bey, Jeff Hoffman, Bob Mintzer, Joseph Bowie, Sheila Jordan, Wolfgang Muthspiel, Michelle Hendricks, Urszula Dudziak, Gary Burton. Jego obecne projekty to Jazz Big Band Graz (Graz /Wiedeń), BOWW (London) z Kevinem Davy (Lamb), Tango Crash (Buenos Aires /Berlin), Toy Sun (Seattle / Paris), Avril (Paris /f-com ), Republique (Wiedeń).

Christian Bakanic. Urodził się w austriackim Burgenlandzie, mieszka w Grazu. Absolwent Johann-Joseph Fux-Konserwatorium oraz Uniwersytetu Muzyki i Sztuki w Grazu. Laureat pierwszej nagrody "Prima la musica" (w 1997 i 1999) w odniesieniu do klasycznego akordeonu. Jako solista oraz z zespołami Folksmilch, Beefolk, Trio Infernal, Mala Junta, Tanguango, Doble B, Bordunikum, zagrał wiele koncertów w Europie, Japonii, Argentynie, Hongkongu i Islandii. Współpracuje z wieloma muzykami reprezentującymi różnorodne gatunki muzyki jak: Wolfgang Muthspiel, Klaus Johns, Miguel Herz-Kestranek, Josef Pichler, Alex Deutsch i Markus Schirmer. Jest kompozytorem muzyki teatralnej, jazzowej, folkowej i nowej muzyki.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę