Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

XIX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce - JACKY TERRASSON TRIO

XIX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce - JACKY TERRASSON TRIO

reklama
📅 Data: sobota, 13 lipca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Jacy Terrasson. Francuski pianista mieszkający w Nowym Jorku (jego matka była Francuzką , ojciec Amerykaninem). Naukę gry na fortepianie rozpoczął mając pięć lat. Dzieciństwo i lata młodzieńcze spędził w Paryżu. W wieku 15 lat uczęszczał do paryskiej szkoły - Lycée Lamartine, na studia wyjechał do bostońskiej Berklee College of Music gdzie studiował m.in. z pianistą Danilo Perezem. W 1993 wygrał konkurs pianistyczny Theoloniusa Monka. Niemal rok spędził w trasie akompaniując Betty Carter. Przez półtora roku był członkiem zespołu perkusisty Arta Taylora.

Już wkrótce koncertował i nagrywał z wieloma znanymi muzykami, m.in. z Cassandrą Wilson, Michaelem Breckerem, Dianne Reeves, Abbey Lincoln, Charles Aznavourem, Jimmym Scottem. Z charyzmatycznym wokalistą nagrał i zaaranżował bestsellerowy album "Heaven". Sukces płyty otworzył przed młodym pianistą kontrakt z prestiżową wytwórnią Blue Note, dla której zaczął nagrywać doskonale przyjmowane albumy.

Krytycy piszą, że Terrasson w charakterystyczny sobie stylu, odzwierciedla stare i nowe wpływy pianistyki jazzowej. Nic dziwnego, skoro już w młodości spędził rok na studiowaniu i słuchaniu nagrań Budda Powella, Billa Evansa, Theoloniousa Monka, w wieku 11 lat, Billie Holiday i Milesa Daviesa.

Magazyn Down Beat dwukrotnie nagrodził "czterema gwiazdkami" jego autorskie albumy "Reach" oraz "What It Is". Płyta z Cassandrą Wilson "Randezvous" okazała się wielkim przebojem wokalistki i pianisty.

Jest wybitnym twórcą i kontynuatorem prestiżowej oficyny Blue Note Records. To dla Jacky'ego Terrasssona stworzono specjalny projekt, w którym pianista pojawił się na estradzie obok Herbie'go Hancocka i Wayne'a Shortera - wielkich mistrzów " blue note " jazzu.

Na koncie ma 16 albumów w roli lidera i współlidera, m.in. "What It Is" z Michaelem Breckerem. W 2012 roku Jakcy Terrasson podpisał kontrakt z Universal Jazz France. Występuje solo bądź w trio na wielu prestiżowych festiwalach jazzowych " od Montrealu, San Francisco, Montreux, North Sea Jazz, Marciac) i na prestiżowych festiwalach pianistycznych - Klavier Ruhr Festival, Lucerne, La Roque d"Anthéron, Piano aux Jacobins.

Miłośnicy mainstreamu i jazzowego fortepianu nie mogą przeoczyć tego koncertu.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę