Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

XIX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce - HIROMI THE TRIO PROJECT

XIX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce - HIROMI THE TRIO PROJECT

reklama
📅 Data: sobota, 20 lipca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Hiromi- fortepian, keybord
Anthony Jackson - gitara basowa
Steve Smith - perkusja


"...Po koncertach na całym świecie, trio pianistki stało się obecnie jedną z najbardziej ekscytujących grup muzycznych." Down Beat

"...zahipnotyzowała widzów i krytyków na obu półkulach, jej twórczej energia wymyka się konwencjonalnym parametrom jazzu i podnosi muzykalność do niespotykanego poziomu złożoności i wyrafinowania".

"Muzyka jazzowa grana przez Hiromi jest wybitna. Absolutnie ją uwielbiam." Voice of America

Hiromi Uehara, od czasu jej debiutu opisywana jest jako "jeden z najjaśniejszych, nowych świateł w krajobrazie jazzowego fortepianu". Pianistka i kompozytorka japońska, Hiromi Uehara urodziła się w Shizuoka, w Japonii. W wieku sześciu lat zaczęła grać na fortepianie, w ciągu roku, była już uczennicą Yamaha School of Music. Po przeniesieniu się do Stanów Zjednoczonych w 1999 r., kontynuowała studia w Berklee School of Music w Bostonie, gdzie otrzymała stypendium. W Berklee, miała okazję grać z jazzowymi legendami fortepianu, Oscarem Petersonem, Chic Corea i jej mentorem, Ahmad Jamalem. W roku 2003, Hiromi nagrała pierwszą płytę, "Another Mind" wyprodukowaną przez Jamala . ("Jest niesamowita. Jej muzyka, urok i duch, powoduje, że może wznieść się na niewyobrażalne muzyczne wyżyny - Jamal".) Album "Another Mind" w jej rodzinnej Japonii, gdzie pokrył się złotem i otrzymał nagrodę Recording Industry Association of Japan"s (RIAJ) Jazz Album of the Year Award.

Jej drugi album, "Brain" zdobył Horizon Award w 2004 roku, Surround Music Awards, Swing Journal"s New Star Award, Jazz Life"s Gold Album, HMV Japan"s Best Japanese Jazz Album oraz Japan Music Pen Club"s Japanese Artist Award. Płyta "Brain" została również nazwana albumem roku Album of the Year in Swing Journal"s 2005 Readers Poll. W 2006 roku Hiromi zdobyła Best Jazz Act na Boston Music Awards oraz The Guinness Jazz Festival"s Rising Star Award. Zdobyła również tytuł Jazzmana Roku, Pianistki Roku oraz Albumu roku w Swing Journal Japan"s Readers Poll za jej album "Spiral" z 2006 roku. Kontynuowała swoją zwycięską passę nagraniem "Time Control" w 2007 roku oraz "Beyond Standard" w 2008 roku.

Ponad 10 lat temu, gdy Hiromi miała 17 lat, doszło do spotkania i koncertu z Chick Coreą. Hiromi tłumaczy na okładce albumu: "10 lat minęło od naszego pierwszego spotkania i grania i w 2006 roku na Festiwalu Jazzowym w Tokio, grałam z Chickiem ponownie. Po koncercie, zaproponował, że nagranie live CD zrobimy razem. "Rok później nagraliśmy podwójne CD w tokijskim Blue Note ".

U boku Stanleya Clarke'a i Lenny White nagrała płytę "Jazz in the Garden" uważaną za ""jedno z "najbardziej orzeźwiających nagrań" Stanleya Clarka ostatnich lat.

Hiromi na koncie ma 8 znakomitych, różnorodnych albumów oraz 4 DVD . Uwielbia Bacha, kocha Oscara Petersona, Art. Tatuma, Franciszka Liszta, Ahmada Jamala, King Crimson. Jej muzykę charakteryzuję otwartość na wibrację otoczenia, w którym Hiromi przebywa. Koncertuje na całym świecie, m.in. na żywo na Newport Jazz Festival, Jazz Mariac, w paryskiej Olimpii.

Obok pianistki wystąpią: amerykański wirtuoz basu Anthony Jackson, znany z występów z Paulem Simonem, The O'Jays, Steely Dan, Chickiem Coreą) oraz Steve Elliott Smith , amerykański mistrz nowoczesnej perkusji zaliczany do 25 najlepszych perkusistów wszech czasów.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę