Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

XIX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce - ADAM BAŁDYCH IMAGINARY QUINTET

XIX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce - ADAM BAŁDYCH IMAGINARY QUINTET
📅 Data: sobota, 27 lipca 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Adam Bałdych - skrzypce
Paweł Tomaszewski - fortepian
Maciej Kociński - saksofon
Michał Kapczuk - kontrabas
Paweł Dobrowolski - perkusja


"Bez wątpienia Adam jest najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem żyjącym w naszych czasach. Możemy spodziewać się po nim wszystkiego." Ulrich Olshausen, Frankfurter Allgemeine Zeitung

Adam Bałdych. Publiczność ceni go za osobowość, wizerunek oraz świeże spojrzenie na muzykę oraz ciekawy i rozpoznawalny styl gry. W wieku 16 lat okrzyknięty "cudownym dzieckiem" zaczyna koncertować z wybitnymi muzykami polskimi i amerykańskimi w Polsce, Niemczech, Serbii, Indonezji, Węgrzech, Hiszpanii, Francji, Anglii i USA ( m.in. z Jimem Beardem, Iiro Rantalą, Taylorem Eigsti, Monty Watersem, Clarence Penn'em, Joe Sandersem, Johnem Benitezem, Rene Van Helsdingenem).

Porównywany do największych - Urbaniaka, Wieniawskiego. Sam o swoich inspiracjach mówi: Rachmaninow i Guns&Roses, Miles Davis i Jimi Hendrix. Wyrzucony ze szkoły muzycznej za niepoprawne zachowanie i jazzowe aspiracje parę lat później zdobywa stypendium w prestiżowym Berklee College of Music w Bostonie oraz kończy Akademię Muzyczną w Katowicach z wyróżnieniem.

Jest laureatem wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce. Wyróżniony pierwszą w historii prestiżową Nagrodą Kulturalną Marszałka Województwa Lubuskiego za promocję regionu w Polsce i na świecie oraz nagrodą Gazety Wyborczej, Radio Zachód oraz TVP "Ale Sztuka" za rok 2011.

Dwukrotnie znalazł się na 1 miejscu w plebiscycie Jazz Top magazynu Jazz Forum. Otrzymał nagrodę ECHO Jazz 2013 - najważniejszą nagrodę przyznawaną Artystom z całego świata w niemieckim przemyśle muzycznym! Otrzymał też nominację do nagrody muzycznej Fryderyk 2013 w kategorii Artysta Roku.

Ma za sobą trasę koncertową ze zdobywcą Grammy, pianistą i kompozytorem Jimem Beardem. Wspólnie z Leszkiem Możdżerem i Larsem Danielssonem stworzyli muzykę do niemego filmu "Skarb rodu Arne".

Adam wziął udział w nagraniach płyty "Tribute to Seifert" z czołówką światowych skrzypków jazzowych m.in. Didierem Lockwoodem, Pierre Blanchardem, Jerrym Goodmanem.

Na swoim koncie ma udział w nagraniach kilkunastu płyt, komponuje też muzykę teatralną. Jego muzyczne realizacje teatralne znalazły odbicie na albumach "Damage Control" i "Magical Theatre". Ta ostatnia zdobywa znakomite recenzje w Ameryce i Europie. Znany krytyk Robert Sutton zalicza ją do najważniejszych odkryć jazzowych 2011 roku.

Uwieńczeniem sukcesów muzyka jest nagranie dla renomowanej monachijskiej wytwórni ACT Music albumu "Imaginary Room, który dostał się na listę jazzowych bestsellerów, a Adam Bałdych trafił na okładkę prestiżowego niemieckiego miesięcznika Jazz Podium. Płyta nagrana z czołowymi skandynawskimi muzykami jazzowymi, m.in. Larsem Danielssonem, zdobyła wiele entuzjastycznych recenzji w Polsce i USA. Od dłuższego czasu mieszka Adam Bałdych mieszka w Nowym Jorku i tam współpracując z renomowanymi muzykami.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama