Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pracownia Animacji na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych

Pracownia Animacji na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych

reklama
📅 Data: wtorek, 04 grudnia 2018

⏰ Godzina rozpoczęcia: 14:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Salon Akademii, Krakowskie Przedmieście 5 (od ul. Traugutta) (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Wystawa czerpie z ponad pięćdziesięcioletniej historii pracowni i jest unikalną szansą wglądu w rozproszone na co dzień archiwum.

Na ekspozycji obejrzeć można eksponaty stanowiące materialny ślad twórczości studentów pracowni i archiwalne obiekty będące świadectwem ewolucji, jaka dokonała się w technologii na przestrzeni kilku dekad.

Założona jako Pracownia Projektowania Foto-graficznego przez prof. Wojciecha Zamecznika, który w swoim programie konsekwentnie podkreślał, że forma podąża za treścią i uczulał na organizowanie przeżycia przez sąsiedztwo, spięcia znaczeń i skojarzeń budzonych przez zdjęcia. Naturalną konsekwencją studiowania tych zagadnień było wprowadzenie do programu nauczania elementu ruchu.
Po objęciu pracowni przez prof. Daniela Szczechurę ruch całkowicie zdominował problematykę nauczania i w wyniku stopniowych zmian programowych została ona przemianowana na Pracownię Filmu Animowanego. Profesor zbudował całą infrastrukturę pozwalającą na profesjonalne kształcenie w dziedzinie reżyserii filmu animowanego, dzięki czemu warszawska ASP stała się ważnym ośrodkiem kształcącym animatorów w Polsce. Prof. Szczechura kładł szczególny nacisk na umiejętność prowadzenia narracji filmowej, co sprawiło, że w latach 80. i 90. pod jego okiem powstało wiele wyjątkowych realizacji stanowiących zarówno dowód pedagogicznej skuteczności, jak i kreatywności studentów zmagających się z analogową technologią filmową.
Wraz z objęciem pracowni przez prof. Hieronima Neumanna w 2001 roku zintensyfikowało się wykorzystanie w filmach studenckich cyfrowego warsztatu, co było tyleż naturalną konsekwencją zmieniających się realiów technologicznych, co swoistym znakiem firmowym profesora będącego ważnym reprezentantem nurtu eksperymentalnego w polskiej animacji. Pracownia w ostatnich latach rozszerzyła swój program zajmując się zagadnieniami szeroko pojętej animacji, także w ujęciu użytkowym, przez co niejako wróciła do projektowych podstaw, które legły u jej założenia.

W ramach wystawy w sali kinowej na Wydziale Grafiki odbędą się pokazy historycznych filmów z Pracowni Animacji.
26 listopada, godz. 14:30
04 grudnia, godz. 14:30

Pracownia Animacji na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Kurator Przemysław Adamski

Wernisaż wystawy 19 listopada 2018, godzina 18.
Wystawa czynna 20 listopada – 7 grudnia 2018 (pn – pt, 12 – 18)

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę