Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zielony Jazdów - 9 sierpnia

Zielony Jazdów - 9 sierpnia
📅 Data: sobota, 09 sierpnia 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zielony Jazdów, ul Jazdów 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


ZIELONY JAZDÓW. Zielony Rynek

Weekend 7

Sobota, 9 sierpnia

11.00 – 18.00 Targi Tere-Fere

Program:
11.00 – 18.00 "Dziecko w centrum" - historia literatury szwedzkiej dla dzieci
Najnowsza wystawa Ambasady Szwecji poświęcona jest tamtejszej literaturze dziecięcej. Literatura ta, niegdyś kojarzona głównie z Astrid Lindgren, przez lata wzbogaciła się o wiele nowych, intrygujących nazwisk.

11.00 – 18.00 Moje Muzeum Książki Dziecięcej
Była już Panna Kreseczka i Pan Motorek. Był też Leonek i Lew, było i Tere-Fere. To jednak nie koniec. To dopiero początek! Podczas festiwalu, spośród starannie wyselekcjonowanych tytułów przez Muzeum Książki Dziecięcej, wybierzemy te, które ukażą się jako kolejne. Do dzieła!

11.00 – 18.00 Najdłuższy wiersz świata
Czas na rekord! Pani Wanda Chotomska rozpoczęła, my dokończymy. Razem napiszemy najdłuższy wiersz: każdy będzie mógł podejść i dopisać swój własny wers. Trzeba tylko pamiętać o jednym: musi się rymować!

11.00 Warsztaty "Zebra, czyli nie wszystko jest czarno-białe"
W stadninie koni na mazurskiej wsi pojawiła się zebra. Była inna niż pozostałe źrebaki i musiała się ze swą odmiennością zmierzyć. Czy stado ją polubi? Także o tym, że warto patrzeć nie tylko oczami, ale i sercem.
Grupa wiekowa: 5+ lat, obowiązują zapisy

12.00 "Najmniejszy słoń świata” - warsztaty ilustratorskie z Maciejem Szymanowiczem
Czy słoń musi mieszkać w Afryce? No i gdzie jest ta cała Afryka? Razem z Maciejem Szymanowiczem dzieci narysują słonia w cyrku, w zagrodzie, na trawie. I oczywiście w Afryce! Grupa wiekowa: 6+ lat, obowiązują zapisy

13.00 Warsztaty "Kiziu-miziu" - uszyj swoich bohaterów!
Trochę materiałów, igła i nitka. Co z tego wyjdzie? To już zależy od dziecięcej wyobraźni! "Kiziu-miziu" to wyjątkowa, przeszywająca zabawa dla dużych i małych.
Grupa wiekowa: bez ograniczeń, nie obowiązują zapisy

14.30 warsztaty "Dawno, dawno temu…" - storytelling w praktyce
"Once upon a time…(Dawno, dawno temu...)" czyli jak umiejętnie opowiadać o angielskich księżniczkach, rycerzach, smokach. I nie tylko!
Grupa wiekowa: 6-7 lat, nie obowiązują zapisy

16.00 Warsztaty "Potęga haiku"
Haiku, krótkie utwory poetyckie, to fenomen w Japonii. Choć z pozoru wydają się bardzo proste, tak naprawdę kryją się za nimi wyjątkowa filozofia i żelazne zasady. Warsztaty poprowadzi Beata Jewiarz, dziennikarka Radia dla Ciebie.
Grupa wiekowa: 6+ lat, obowiązują zapisy.

15.00 – 17.00 Wydarzenie Leoaukcja
Leo niestrudzenie walczy z potencjalnie śmiertelną chorobą zwaną klątwą Ondyny. Od czego jednak jesteśmy My? Dzięki dobroczynności polskich artystów odbędzie się aukcja, podczas której do wylicytowania będą m.in. wiersz odręcznie napisany przez Wandę Chotomską czy ilustracje Piotra Sochy. Pieniądze z tego wydarzenia zostaną przekazane rodzicom Leosia.

17.00 Warsztaty Papierówka




11.00 – 14.00 Pilates + warsztaty tańca: Folk - poszukiwania nowego kroku

Prowadzenie: Irad Mazliah

Warsztaty z izraelskim choreografem i tancerzem, który od dwóch lat mieszka i pracuje w Polsce. Aby zdefiniować i wzmocnić poczucie własnego ciała i ruchu, poprzez narzędzie jakim jest taniec będziemy próbować tworzyć nowe kroki, które uzupełni i wzbogaci nasz osobisty "bank ruchów". Podczas warsztatów stworzymy własny ludowy taniec.

Warsztaty rozpoczną się godzinną rozgrzewką, w formie zajęć. Pilates dla uczestników na różnych poziomach zaawansowania. Warsztaty odbędą się na terenie parku.
Prosimy wziąć ze sobą: wygodne ubrania, wodę, ręcznik, lekkie sportowe obuwie i matę.

W warsztatach może brać udział maksymalnie 15 osób.
Warsztaty tańca i ruchu, będą prowadzone w cyklu 4 spotkań po 3 godziny każdy.
Prosimy o wcześniejszą rejestrację e-mail: zielonyjazdow@csw.art.pl

Irad Mazliah – choreograf, tancerz, dyrektor artystyczny. W 2004 roku ukończył kurs dla nauczycieli Pilatesu w Studiu BASI Pilates w Tel Awiwie. Od tego czasu jest czynnym instruktorem tej dyscypliny. Ukończył również Sadna Dance School w Izraelu, gdzie uczył się tańca klasycznego i współczesnego. W 2010 roku Polski Instytut w Izraelu przyznał Iradowi stypendium, które zapoczątkowało, rozwijającą się do tej pory, współpracę z polskim choreografem Rafałem Dziemidokiem. Ich wspólny spektakl został zaprezentowany w styczniu 2012 roku w Gdańsku i w warszawskim Instytucie Teatralnym. Od 2003 współpracuje jako tancerz i twórca z wieloma teatrami tańca w Izraelu. Zrealizował kilkanaście własnych spektakli w tym „Foreign work” w ramach Festiwalu Sztuki Contact Point 2011 dla Muzeum Izraela w Jerozolimie. Irad jest również pomysłodawcą i współtwórcą the Sadna Dance School w Haifie w Izraelu – profesjonalnego trzyletniego programu edukacji tancerzy i artystów sztuk performatywnych. W latach 2011- 2012 obejmował stanowisko dyrektora artystycznego Festiwalu Tańca Intimadance, organizowanego przez Teatr Tmuna w Tel Avivie.



11.00 – 18.00 Targowisko. Różyc Bazaristan

Instalacja artystyczna Aleksandry Wasilkowskiej "Rożyc Bazaristan" polega na przeniesieniu zabudowy powojennych kiosków handlowych z legendarnego Bazaru Różyckiego. Fragment istniejącego targowiska zrekonstruowany na osi Zamku Ujazdowskiego nawiązuje do średniowiecznej relacji Zamku i Podgrodzia, w której Zamki obrastały usługami i drobnym handlem. Spontanicznie rozwijająca się architektura podgrodzia to zalążek współczesnego miasta. Instalacja przed wejściem do Zamku jest zapowiedzią projektu Wasilkowskiej pokazywanego w ramach równolegle toczącej się wystawy SLOW FUTURE.

Tego dnia będą u nas mi.in. Sumowa kraina, Kocham Oliwe, Fancy Folk, Rudej Gotowanie - wegańskie pasty kanapkowe, pasztety i chutneye wytrawne, Fur Fur, Cytrynowe KRÓLOWE, Dobra Szama – masła orzechowe, pieczywo.



14.00 – 16.00 Warsztat historyczno-ruchowy: Zwiedzanie Jazdowa - Miejsce Spotkań Warszawa

Prowadzą: Katarzyna Krzywicka i Katarzyna Szumlas

Wsłuchamy się w miasto bardzo dokładnie. Poznamy historie Zamku Ujazdowskiego oraz jego mieszkańców. Spacer z przewodnikiem urozmaicony zostanie przez ćwiczenia ruchowe. Zwiedzanie zapowiada się performatywnie. Dobrze będzie wyposażyć się w wygodny strój.
Spotykamy się pod wejściem do CSW Zamek Ujazdowski. Obowiązują zapisy oraz punktualność.

Katarzyna Krzywicka – historyczka sztuki, wieloletnia edukatorka Muzeum Pałacu Króla Jana w Wilanowie. Nadal prowadzi wiele kreatywnych warsztatów w różnych warszawskich instytucjach kultury. Obecnie pracuje w służbach konserwatorskich. W wolnych chwilach dzieli się wiedzą o Warszawie.

Katarzyna Szumlas – animatorka kultury, edukatorka związana na stałe z Muzeum Narodowym w Warszawie, krytyczka teatru i sztuk performatywnych. Autorka scenariuszy zajęć edukacyjnych dla dorosłych. Praktykuje jogę oraz kontakt-improwizacje.

Zapisy e-mail: kontakt@miejscespotkan.waw.pl




16.00 – 18.00 Warsztaty designersko-kulinarne: Zielsko: Re-kreacja - Kolektyw Kipi Kasza

Prowadzenie: Zuza Sitkowska

Warsztat 3 w 1: zielarski, aromaterapeutyczny i relaksujący.

W trakcie spaceru po parku nazbieramy jadalnego zielska i chwastów aby zrobić z nich (pyszną i zdrową) sałatkę. Stworzymy również kompozycje ziół, które wykorzystać można w kuchni, szafie i wannie. Wonne kompozycje przybiorą formę bukietów, wianków, woreczków i poduszek. Pokrzywa i mlecz to nie bezużyteczne chwasty, a ich wykorzystanie nie jest zabójczym żartem! Pora docenić ich walory smakowe, zdrowotne i zapachowe, a nawet je pokochać, jak to czynią dziewczyny z Kipi Kaszy.

Zapisy e-mail: kolektywkipikasza@gmail.com

Kolektyw Kipi Kasza to praktyczno-techniczny projekt kulinarny i artystyczny. Grupa składa się z czterech dziewczyn, specjalizujących się w różnych dziedzinach twórczych, które nie chcą zamykać się w żadnej z nich na stałe. Na warsztatach KIPI KASZY teoria uzupełnia praktykę, sztuka kulinarna spotyka się z designem, gotowanie jest projektowaniem, a twórczość literacka, czy wykład dietetyczny łączy się z jedzeniem i performancem.
Kipi Kasza wypływa z garnka, wciąż szuka inspiracji, łączy składniki, miesza smaki. Grupa warsztatowa założona przez Martę Jagniewską, do której dołączyły: Agata Elsner - Szpagata (aktorka, dietetyczka) oraz designerki: Zuzanna Sitkowska i Gocha Masłowska.



19.00 – 20.00 Wczasy Ekonomiczne: Warszawskie Bary Mleczne 2.0 – koncepcje rozwoju

Po sukcesie Baru Prasowego widać, że bary mleczne są nadal niezwykle lubiane i potrzebne. Wiele z nich jednak znajduje się na krawędzi przetrwania i daleko im do sukcesu medialnego i fianasowego. Aktywiści miejsce oraz niektórzy właściciele barów zaczęli pracować nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby tchnąć nowego ducha w pozostałe stołeczne bary i nadać im nową funkcję i nową klientelę. Na spotkaniu będziemy rozmawiać o wizjach i koncepcjach zsieciowania warszawskich barów, o ich możliwych funkcjach oraz o ryzyku jakie wiąże się z tymi projektami. Dowiemy się też na jakich podstawach finansowych i politycznych opierają się bary mleczne oraz w jaki sposób takie placówki mogą ewoluować z perspektywy urzędników państwowych.

Goście:
- Osoby prowadzące bary mleczne (właściciele, kierownicy) np. Kamil Hagemajer (Bar Prasowy), Piotr Obrębski (Bar Wilanowski), Regina Gajk (Warszawska Spółdzielnia Gastronomiczna, Bar Mleczny Bambino),
- Urzędnik pracujący w Ministerstwie Finansów (odpowiedzialny za politykę dotacyjną posiłków w barach mlecznych),
- Joanna Erbel – aktywistka miejska, kandydatka na prezydentkę Warszawy,
- Aleksandar Cirlć – animator społeczny pracujący w Barze Prasowym.



21.00 – 22.00 Koncert: Drekoty

Drekoty to zespół muzyczny założony w 2011 roku przez perkusistkę Olę Rzepkę. Debiutanckim wydawnictwem zespołu była EPka Trafostacja promowana piosenką Masłem. Aktywność koncertową Drekoty rozpoczęły od nagrody za najlepszą polską piosenkę na Festiwalu Gramy 2011. Potem były koncerty u boku Evangelisty, Julii Marcell, Pustek czy Paristetris i obecność na kilku składankach, m.in. Offensywa 4 i Sealesia 2. Pod koniec 2012 roku pojawiła się debiutancka, pełnowymiarowa płyta zespołu zatytułowana Persentyna. Wydawnictwo znalazło się w czołówce podsumowań muzycznych w zakresie muzyki alternatywnej. Zespół ma na koncie kilkadziesiąt koncertów klubowych, a także wystąpił na najważniejszych polskich festiwalach (m.in. Off Festival, Opener). Drekoty od początku konsekwentnie poruszają się poza jakąkolwiek systematyką gatunkową. Z trudności zakwalifikowania muzyki Drekoty uczyniły swoje oręże, a ich gatunkiem stał się brak gatunku. Bazowe instrumentarium zespołu to perkusja, klawisze i trzy przeplatające się wokale. link



21.30 – 23.00 Pokaz filmu: "Martwe zło" / "Evil Dead", reż. Sam Raimi, USA 1981, 85 min.

"Martwe zło" to początek horrorowo – komediowej serii, która zmieniła oblicze popkultury. Efekt współpracy i determinacji przyjaciół z dzieciństwa – Sama Raimiego i Bruce'a Campbella, z miejsca zyskał status kultowego. Grupa studentów odkrywa w górskiej chacie starożytną Księgę Umarłych, budząc – tylko na to czekające – demony. Mało kto potrafi tak zręcznie żonglować strachem i śmiechem. Duszny i psychodeliczny klimat stworzony został niezwykle pomysłowymi środkami realizacyjnymi - kamera umieszczona na rozpędzonym rowerze, to tylko jeden z trików. Jako ciekawostka - Joel Coen, jeden z braci, był członkiem ekipy montażystów.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę