Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
reklama
reklama

Pokaz filmu "Koncert na dwoje" - Doc Lab Poland Hot Selection

Pokaz filmu "Koncert na dwoje" - Doc Lab Poland Hot Selection

reklama
data Data: 12 grudnia 2018, środa

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:30

miejsce Miejsce: Warszawa - Mokotów, Kino Iluzjon, ul. Ludwika Narbutta 50A (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Nagrodzony Nagrodą Publiczności na tegorocznym Warszawskim Festiwalu Filmowym, film otwarcia Krakowskiego Festiwalu Filmowego - „Koncert na dwoje” Tomasza Drozdowicza będzie ostatnią projekcją w ramach cyklu DOC LAB POLAND HOT SELECTION 2018, prezentującego najciekawsze filmy dokumentalne ostatnich lat. Film jest portretem słynnego dyrygenta, pianisty i kompozytora Jerzego Maksymiuka oraz jego żony Ewy. Był rozwijany w ramach programu DOC LAB POLAND .

12 grudnia, środa, godz. 19.30
Kino Iluzjon, ul. Ludwika Narbutta 50A, Warszawa
Współorganizatorami pokazu są: FINA – Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny i kino Iluzjon.

Wstęp wolny. Po projekcji organizatorzy zapraszają na spotkanie z twórcami filmu.

KONCERT NA DWOJE
2018, 75 min.
Portret artysty.
Dyrygent, pianista, kompozytor Jerzy Maksymiuk i jego żona Ewa tworzą szczególny związek. Charyzmatyczny maestro, odnoszący sukcesy w świecie muzyki, w życiu codziennym wydaje się być całkowicie bezradny i zagubiony bez pomocy żony, która wspiera go w codziennych najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji. Kamera towarzyszy artyście w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami, a także ukazuje fascynujący świat genialnego twórcy pochłoniętego do granic szaleństwa przez partytury. Film jest wzruszającą i pełną humoru opowieścią o pasji, muzyce i miłości.
„Koncert na dwoje” miał premierę na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie był filmem otwarcia. W październiku zdobył Nagrodę Publiczności Warszawskiego Festiwalu Filmowego. W kinach pojawi się wiosną 2019.

Reżyseria: Tomasz Drozdowicz, scenariusz: Maria Nockowska, zdjęcia: Andrzej Wojciechowski, dźwięk: Jacek Plichta, Piotr Nartowski, Rafał Wyżykowski, Michał Potocki, montaż: Tomasz Drozdowicz, kierownictwo produkcji: Maria Grąziewicz, producenci: Beata Hyczko, Tomasz Drozdowicz, produkcja: Studio Filmowe Autograf, Fundacja Kultury Polskiej, TVP S.A.

DOC LAB POLAND HOT SELECTION to cykl pokazów najciekawszych i najbardziej nagradzanych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat i spotkań z twórcami. Pierwsza projekcja („Królowa ciszy” Agnieszki Zwiefki”) odbyła się w grudniu 2016 roku, w 2017 roku organizatorzy zorganizowali 6 projekcji, między innymi filmów „Najbrzydszy samochód świata” Grzegorza Szczepaniaka, „Badjao. Duchy z morza” Elizy Kubarskiej i „Miss Holocaust” Michaliny Musielak. Tegoroczne HOT SELECTION otworzył 12 września pokaz laureata Festiwalu IDFA, filmu „Call me Tony” w reżyserii Klaudiusza Chrostowskiego. Drugim prezentowanym w ramach cyklu filmem był nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji „Książę i Dybuk”, trzecim – obsypany nagrodami „Over the limit” Marty Prus. W listopadzie organizatorzy pokazali dwa nowe dokumenty Marcina Sautera: „Żalanasz. Pusty brzeg” i „Urosłam kiedy spałaś” i nagrodzoną Złotym Lajkonikiem „Miłość bezwarunkową” Rafała Łysaka. Cykl jest częścią programu Doc Lab Poland Warsaw Days, wspartego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, w ramach którego podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego zostały też zorganizowane warsztaty dla filmowców i wykłady otwarte dla szerszej publiczności.
Ostatni tegoroczny pokaz organizowany jest w partnerstwie z FINĄ – Filmoteką Narodową Instytutem Audiowizualnym i kinem Iluzjon.
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
dodaj swoje wydarzenie


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site