Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
reklama
reklama

Wystawa i performance I grupawolno I "Dojenie van Gogha"

Wystawa i performance I grupawolno I "Dojenie van Gogha"

reklama
data Data rozpoczęcia: 14 grudnia 2018, piątek

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

data Data zakończenia: 15 Grudnia 2018

miejsce Miejsce: Warszawa - Wola, BABKA DO WYNAJĘCIA, ul. Młocińska5/7 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Galeria Sztuki Współczesnej HOS i Fundacja Sztuk Dwie zapraszają na wystawę i performance #grupawolno "Dojenie van Gogha".

Wernisaż odbędzie się 14.12.2018 r w przestrzeni eventowej BABKA do wynajęcia w Warszawie o godz.19.00. Wystawa trwa do 15.12.2018 w godz.10.00-21.00.

#grupawolno została powołana pod koniec kwietnia tego roku jako wynik spotkania trzech indywidualności, których ścieżki przecięły się na starej Ochocie w pracowni artysty i poety Marcina Osiowskiego. Wraz z jego przyjacielem Antonim Gustowskim, kompozytorem, pieśniarzem, reżyserem i tłumaczem poezji francuskiej, oraz Julią Słonecką, zeszłoroczną absolwentką warszawskiej ASP zainicjowana została otwarta grupa artystyczna, której pierwsze efekty współpracy zostaną zaprezentowane na wystawie organizowanej przez HOS Gallery w przestrzeni Babkadowynajęcia.
Tytuł wystawy oraz jednego z prezentowanych cyklów „Dojenie van Gogha” wskazuje na źródła inspiracji, które tkwią w równej mierze w przedmiotach banalnych, w tym przypadku wizerunku artysty widniejącego na tubkach farb, a także w filozoficznych rozważaniach dedykowanych roli sztuki, jej związkom z językiem i współczesnymi, rynkowymi, ale i polityczno-społecznymi, realiami.

Rolę klamry spinającej te pozornie nieprzystające do siebie motywy będzie pełnił specjalnie przygotowany na tę okazję performance. Jego podstawą są zbierane od lat luźne przemyślenia Osiowskiego, wzbogacone o najnowsze zapiski. Teksty te, mimo iż powstały jako byt osobny, ożywione reżyserskimi i kompozytorskimi talentami Gustowskiego, okazują się być celnym streszczeniem poglądów wspólnych członkom grupy. Uchylając rąbka tajemnicy ujawnimy, że głównym narratorem będzie Platon pytający o możliwości dzieła sztuki w dzisiejszych realiach - absurdalnych i obcych zarówno antycznemu filozofowi, jak i uczestnikom życia artystycznego w XXI wieku.

Czy obrazy to portrety nierozumianego za życia artysty? Czy opakowania farb? Czy performance towarzyszący wystawie traktuje tylko o filozofii sztuki i teorii kolorów? A może o czymś, z czym każdy z nas codziennie ma do czynienia włączając telewizor?

Warto poznać tę Historię O Sztuce.
Zapraszamy!

Więcej informacji i zdjęć: link
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
dodaj swoje wydarzenie


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site