Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Akademia Fotografii - Pokaz filmu "Anton Corbijn. Na wylot"

Akademia Fotografii - Pokaz filmu "Anton Corbijn. Na wylot"
📅 Data: czwartek, 14 sierpnia 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Defilad (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wspólnie z dystrybutorem filmów dokumentalnych i organizatorem festiwalu filmowego PLANETE + DOC - firmą Against Gravity oraz Fundacja Archeologia Fotografii zapraszamy na pokaz filmu o fotografii i fotografach.

Wstęp na pokaz jest bezpłatny!

"Anton Corbijn. Na wylot" / reż. Klaartje Quirijns
14 sierpnia
godz.: 20.30

Pochodzący z Holandii Anton Corbijn to ikona współczesnej fotografii, a także znany reżyser filmów i wideoklipów muzycznych, który pod wpływem grupy Joy Division i post punku w latach 70. XX wieku przeprowadził się na stałe do Londynu. Świat muzyczny poznał go dzięki reżyserii teledysków takich zespołów, jak: Depeche Mode (Personal Jesus), Nirvana (Heart-Shaped Box), Joy Divison (Atmosphere), Cold Play (Viva La Vida), czy grupy Metallica (Mama Said, Hero of the Day). W 2007 roku Corbijn wyreżyserował film "Control", choć – jak sam przyznaje – najbardziej interesuje go fotografia. Unika w niej nowoczesnej, pełnej przepychu techniki, preferując surowy, zimny styl, utrzymany w czarno-białej kolorystyce. Film przedstawia bardzo intymny, melancholijny portret artysty, którego życie to prawdziwy dramat, wieczna walka ze sobą oraz zmaganie się z samotnością. Podróżując po świecie jako fotograf, reżyser, czy multimedialny artysta, Corbijn zmuszony jest poświecić własną prywatność na rzecz kariery, a co więcej dokonywać wyboru pomiędzy byciem artystą a komercyjnym rzemieślnikiem. „Samotność to mój najwierniejszy przyjaciel” – mawia człowiek, który może pochwalić się współpracą z takimi gwiazdami jak: Björk, David Bowie czy Nick Cave.

*** Panel po pokazie poprowadzi wykładowczyni Akademii Fotografii
Joanna Kinowska.
Goście: Paweł Księżopolski i Kuba Dąbrowski

Gwiazdy sceny muzycznej rozpoznajemy nie tylko po dźwiękach, znaczenie ma cały image. Im spójniejsza z muzyką jest wizja, którą odzwierciedlają m.in. teledyski, zdjęcia promocyjne, czy te na okładkach płyt oraz w prasie, a także scenograficzna oprawa koncertów, tym lepiej. 59 letni Anton Corbijn stoi za wizerunkami takich zespołów jak U2 czy Depeche Mode, współpracuje z nimi od prawie 3 dekad. Wyreżyserował m.in.: "Heart-Shaped Box" Nirvany, "Delia's Gone" Johnny'ego Casha, teledyski Danziga, Red Hot Chilli Peppers czy Coldplay. Jest też autorem głośnego filmu biograficznego o wokaliście zespołu Joy Division Ianie Curtisie pt. "Control" oraz filmu George'a Clooneya "The American" (2010). 8 sierpnia do kin wchodzi najnowszy film Corbijna "A Most Wanted Man". Tak jest na świecie. A jak to wygląda w Polsce? Ile ma do powiedzenia reżyser czy fotograf? Czy w Polsce jest miejsce na talent w rodzaju Corbijna? Jak współpracować przy budowaniu image'u muzyków, zespołów, jak odnaleźć się w kontaktach z ich machinami promocyjnymi, jak przekonać ich do swojej wizji? O tych i o wielu innych fotograficzno-muzycznych kwestiach Joanna Kinowska porozmawia z gośćmi, wykładowcami w Akademii Fotografii: Kubą Dąbrowskim i Pawłem Księżopolskim.

Kuba Dąbrowski:
Urodzony w 1980 roku w Białymstoku. Fotograf. Absolwent socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i fotografii w Instytucie Fotografii Twórczej (ITF) w Opawie (Czechy). 1 lutego 2014 roku w warszawskiej Zachęcie otwarto "Film obyczajowy produkcji polskiej" - wystawę, na której można było zobaczyć około 160 zdjęć z ostatnich 20 lat życia autora. Dąbrowski wydał trzy książki ze swoimi zdjęciami – wszystkie w limitowanych seriach, wszystkie samodzielnie wyprodukował. Codziennie fotografuje swoje życie, otaczający go świat. O swojej pracy mówi: "dokument w pierwszej osobie". Sporo wyjeżdża zagranicę, dwa lata spędził w Mediolanie. Zdarza mu się też fotografować pokazy mody i ich kulisy. Robi portrety do kolorowych magazynów i zdjęcia reklamowe. Jak sam mówi, zawodowo fotografuje „czasem Afganistan, czasem szminki dla Chanel”. Przez kilka lat (2008-2012) prowadził autorską rubrykę "Stopklatka" w tygodniku "Przekrój". Całkiem niedawno został tatą. Lubi koszykówkę i deskorolkę, słucha sporo muzyki, lubi filmy Johna Hughesa i "Goonies".

Paweł Księżopolski:
Z wykształcenia magister sztuki, z zawodu fotograf i reżyser. Szlify zdobywał jako asystent Fabrice'a Dall’anese oraz Harry’ego Rankina przy sesjach dla Vanity Fair czy Numero. Film odkrył dzięki współpracy z legendarnym Harmony Korine’m, czy też reżyserami ze stajni Ridleya Scott’a oraz reżyserując teledyski dla wytwórni Polydor, Mercury, Decca, Universal, czy nowojorskiego Blue Note. Na swoim koncie ma współpracę z takimi gwiazdami jak Plan B, Ellie Goulding, Andrea Bocelli, Maverick Sabre, Sienna Miller, czy kompozytor muzyki do filmów Luca Bessona - Eric Serra. W swojej twórczości koncentruje się głównie na fotografii mody i portrecie. Szczęśliwy tata rocznej Saskii. Od niedawna z powrotem w Polsce, zawodowo ciągle w drodze między Londynem a Warszawą.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧