Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Imieniny Jana Kochanowskiego - impreza czytelnicza

Imieniny Jana Kochanowskiego - impreza czytelnicza
📅 Data: sobota, 22 czerwca 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Ogród Saski (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Imieniny Jana Kochanowskiego to cykliczna impreza czytelnicza, jakiej jeszcze nie było. W zeszłym roku rozpoczęliśmy Imieniny w słoneczną sobotę w Ogrodzie Krasińskich. Mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć nie tylko znanych pisarzy i poetów, ale przede wszystkim wszystkich miłośników czytania, literatury, z myślą o których zorganizowaliśmy tę imprezę.

Mając w pamięci pozytywne emocje i entuzjazm, jakie towarzyszyły temu świętu literatury polskiej, miło nam poinformować i zaprosić wszystkich do udziału w kolejnej edycji „Imienin Jana Kochanowskiego”.

Zaczynamy w południe 22 czerwca w Ogrodzie Saskim! Janowi Kochanowskiemu i jego poezji będzie towarzyszył gość specjalny - Julian Tuwim. Na czas "Imienin" Ogród Saski zamieni się w wielki salon literacki. Przy stoiskach wydawnictw będzie można spotkać się z ulubionym autorem i kupić jego książkę. Tradycyjnie odbędzie się Mecz Poetycki - tym razem bitwa między aktorami rozegrana zostanie na wiersze Juliana Tuwima. Dla szukających innych niż tradycyjne form obcowania z literaturą przygotowaliśmy slam poetycki, improwizacje literackie teatru Klancyk, a przede wszystkim dużo kocy i leżaków umilających chwilę odpoczynku z książką. Dla dzieci odbędą się podchody i warsztaty tworzenia książki. Atmosferę pikniku zapewni udział warszawskich restauracji i kluboksięgarni.

W tym roku będziemy mieli również niezwykłą przyjemność posłuchać rozmowy wybitnych polskich poetów - Julii Hartwig, Ryszarda Krynickiego, Jacka Napiórkowskiego i Jarosława Mikołajewskiego. O twórczości Juliana Tuwima opowie Piotr Matywiecki. Obie rozmowy poprowadzi Jarosław Mikołajewski - kurator literacki tegorocznych Imienin.

Nie zabraknie także elementu kulminacyjnego, jakim będzie wykonanie "Pieśni Świętojańskiej" przez Stanisławę Celińską oraz klimatyczny dansing w starym dobrym stylu z udziałem zespołu Michała Zadary "All Stars Dansing Band".

Kto jeszcze pojawi się na Imieninach? Szczegóły już niedługo!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama