Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

IKP dla Nomady / Kiermasz świąteczny na rzecz uchodźców

IKP dla Nomady / Kiermasz świąteczny na rzecz uchodźców

reklama
data Data: 18 grudnia 2018, wtorek

godzina Godzina rozpoczęcia: 15:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Krakowskie Przedmieście 26/28 (Kampus Główny UW), budynek Instytutu Kultury Polskiej (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Instytut Kultury Polskiej UW po raz trzeci zaprasza na świąteczny kiermasz na rzecz uchodźców. W tym roku środki trafią do wrocławskiego Stowarzyszenia NOMADA, które od 2009 pomaga migrantom i migrantkom walczyć o ich prawa. Kiermasz odbędzie się 18. grudnia między 15 a 19 w budynku IKP na kampusie głównym Uniwersytetu Warszawskiego.

Studentki i studenci Instytutu Kultury Polskiej UW od dwóch lat organizują świąteczne kiermasze charytatywne. W zeszłym roku zebrali prawie 27 tysięcy złotych na rzecz Fundacji Ocalenie, która zajmuje się pomaganiem uchodźcom w Polsce.

W tym roku postanowili wesprzeć wrocławskie Stowarzyszenie NOMADA. NOMADA działa od 2009 roku pomagając migrantom i migrantkom w walce o ich prawa. Jej pracownicy pomagają cudzoziemkom i cudzoziemcom w dokumentowaniu pobytu w Polsce, tłumaczą polskie zwyczaje i realia, asystują podczas wizyt w urzędach, na policji, u lekarza. Dzięki funduszom zebranym podczas kiermaszu możliwe będzie opłacenie interwencji lekarskich, miejsc w hostelach czy asystentki edukacyjnej dla romskich dzieci.

Na kiermaszu kupić będzie można książki, bilety do warszawskich instytucji kultury, ubrania i gadżety, wspierając integrację uchodźców w Polsce. Całość dochodu z kiermaszu trafi na konto Stowarzyszenia Nomada.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site