Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Dagny Baczyńska-Kissas „Niebo we mgle”

reklama
data Data: 12 stycznia 2019, sobota

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, SCENA NA SMOLNEJ 9 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
koncert fortepianowy, w programie: F. Chopin, L. Różycki, D. Baczyńska-Kissas
wstęp wolny

Dagny Baczyńska-Kissas – pianistka, kompozytorka, teoretyk muzyki, tancerka. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Bronisławy Kawalli (2004) oraz teorii muzyki (2005) i studiów podyplomowych w klasie fortepianu Andrzeja Stefańskiego (2006). Jej repertuar to utwory od baroku do współczesności. Głównie specjalizuje się w wykonawstwie muzyki Fryderyka Chopina i muzyki współczesnej, m.in. Witolda Rudzińskiego, Rafała Stradomskiego, Georgiosa Kissasa, Jarosława Siwińskiego oraz własnych kompozycji.
Jest laureatką nagród za solowe płyty pianistyczne. Jako kameralistka akompaniatorka brała udział w nagraniach płyt Bogny Lewtak-Baczyńskiej m.in. z poezją polską.
Uczestniczyła także w licznych konkursach pianistycznych, m.in. XV i XVI edycji Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie i w IV Międzynarodowym Konkursie im. Franciszka Liszta we Wrocławiu, a także w konkursach ogólnopolskich im. Fryderyka Chopina.
Brała udział w mistrzowskich kursach pianistycznych prowadzonych przez Kevina Kennera, Wiktora Mierżanowa, Karola Radziwonowicza, Bronisławę Kawallę, Tomasza Herbuta, Janusza Olejniczaka, Tadeusza Chmielewskiego, Rafała Augustyna. Komponuje przede wszystkim utwory fortepianowe inspirowane tematyką filozoficzną, historyczną i religijną: polonezy, nokturny, preludia, suity; cykle: „Wizje”, „Modlitwy”, „Husaria”. Występuje również jako tancerka. Brała udział w konkursach tańca współczesnego, występowała we własnych solowych choreografiach w spektaklu „Zakochanie do muzyki” Bogny Lewtak-Baczyńskiej (2015) i w „The Night On The Small Lake” do muzyki Georgiosa Kissasa w ramach spektaklu Mai Baczyńskiej „Dziwnotwory” (2008).
Dagny Baczyńska-Kissas interesuje się badaniem powiązań pomiędzy interpretacją pianistyczną a interpretacją baletową. Ma w dorobku artykuły teoretyczne, udziały w konferencjach poświęconych muzyce i sztukom wizualnym oraz solowe płyty pianistyczne.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
dodaj swoje wydarzenie


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site