Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Łyżwiarstwo figurowe dla osób z niepełnosprawnością

📅 Data: poniedziałek, 14 stycznia 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:30

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, lodowisko przy ul. Rokosowskiej (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Łyżwiarstwo figurowe dla OzN

Avalon Active organizuje treningi łyżwiarstwa dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Zajęcia odbywać się będą do końca lutego, w poniedziałki od 16.30 do 19.30, pod okiem rehabilitantów. Zapisy w recepcji Fundacji Avalon pod numerem telefonu 22 349 97 71.

Celem zajęć organizowanych przez Avalon Active jest stworzenie alternatywy dla zwykłej rehabilitacji. Tym samym umożliwienie osobom z niepełnosprawnością ruchową korzystania ze sportów, które do tej pory wydawały się być poza ich zasiegiem. Zajecia aktywnej rehabilitacji na lodzie są pierwszą tego typu formą rehabilitacji w Polsce. Łyżwiarstwo pozytywnie wpływa na poprawę sprawności fizycznej, wyrabia pewność siebie. Jazda na lodzie sprzyja nawiazywaniu znajomości, ponieważ lodowiska w okresie zimowym są miejscem spotkań dla lokalnych społeczności.

Zalety rehabilitacji na łyżwach
Łyżwiarstwo pozytywnie wpływa na pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi. Jest sportem wymagającym harmonijnego rozwinięcia cech motorycznych. Ćwiczenia na lodzie sprzyjają kształtowaniu równowagi, opanowaniu symetrycznego obciążenia kończyn dolnych oraz rozwinięciu prawidłowej pracy bioder i kolan podczas chodu. Jazda na łyżwach wymaga pracy stóp i kostek oraz wymusza wyprostowaną sylwetkę. Utrzymanie się na lodzie wymaga intensywnej pracy mięśni brzucha i grzbietu, wyprostowania pleców, schowania bioder pod siebie, uniesienia głowy i wyciągnięcia jej czubka w stronę sufitu.

Zajęcia łyżwiarstwa dla osób z niepełnosprawnością ruchową to tylko jedna z wielu form aktywnej rehabilitacji jaką wprowadziliśmy do oferty Avalon Active. Zainspirowaliśmy się doświadczeniami Kanadyjczyków, którzy jako pierwsi stworzyli program nauki jazdy na łyżwach dla OzN. – komentuje Katarzyna Milczarek koordynator projektu Avalon Active

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: sport
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę