Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dyskusja o ateizmie z udziałem rabinki Małgorzaty Kordowicz i profesora Jacka Hołówki

Dyskusja o ateizmie z udziałem rabinki Małgorzaty Kordowicz i profesora Jacka Hołówki
📅 Data: środa, 23 stycznia 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa, ul. Chmielna 9A (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Hajnt to cykl spotkań i debat, przeznaczony zarówno dla profesjonalistów z różnych dziedzin, jak i osób, które są zainteresowane dialogiem judaizmu ze współczesnością.

23 stycznia 2019 o 19:00 zapraszamy na Hajnt o ateizmie!

Judaizm to jedna z najstarszych religii monoteistycznych, jej podstawą jest wiara w jednego Boga, który jest osobowy, niepodzielny i wieczny. Bóg jest Stwórcą Świata, jego „opiekunem”, który zawarł przymierze z ludem Izraela. Czy wobec tego każdy Żyd powinien wierzyć w Boga? Czy można praktykować judaizm przy braku wiary w istnienie Boga? Do jakiego prawa należy się stosować gdy nie wierzy się w Boga, jeśli prawo żydowskie jest religijne? I czy sformułowanie „Żyd ateista” nie jest paradoksem?

Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć rabinka Małgorzata Kordowicz oraz prof. Jacek Hołówka. Rozmowę poprowadzi Tomasz Stawiszyński.

Wstęp wolny!

O dyskutujących:

Małgorzata Kordowicz jest absolwentką Wydziału Hebraistyki UW, uczyła hebrajskiego m. in. na UW, w WLH im. J. Kuronia i na UMCS-ie w Lublinie. Wydała 2 książki: polsko-hebrajski modlitewnik dla dzieci oraz wzbogacony o część współczesną reprint elementarza do nauki hebrajskiego z początku ubiegłego wieku. Przez 15 lat była członkinią zespołów redakcyjnych kilku polsko-żydowskich periodyków. W maju 2016 r. ukończyła studia w Żydowskim Seminarium Teologicznym (JTS) w Nowym Jorku i – jako pierwsza Polka – została rabinką.

Prof. Jacek Hołówka, filozof i etyk, studiował filozofię i anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz socjologię medycyny na Uniwersytecie Stanowym w Ohio, wykładał na amerykańskich wyższych uczelniach. Obecnie kierownik Zakładu Filozofii Analitycznej w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, redaktor naczelny „Przeglądu Filozoficznego”. Autor licznych
książek, m.in. „Etyki w działaniu”.

Tomasz Stawiszyński - filozof, eseista, autor książki „Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii” (2013); był m.in. redaktorem działu kultura w „Dzienniku” i szefem działu krajowego w „Newsweeku”; w TVP Kultura był gospodarzem „Studia Alternatywnego” i współgospodarzem „Czytelni” (2007-2011); w latach 2013-2016 prowadził w Polskim Radiu RDC autorski program „Niedziela filozofów, czyli potyczki z życiem”; od marca 2016 w Radiu TOK FM, gdzie prowadzi „Godzinę filozofów”, „Wieczór Radia TOK FM” i „Kwadrans filozofa”; jest redaktorem i publicystą Kwartalnika Przekrój.

--
Naszym priorytetem jest umożliwienie udziału w wydarzeniach i zajęciach wszystkim zainteresowanym, również osobom niepełnosprawnym. Osoby potrzebujące asysty zainteresowane udziałem prosimy o kontakt mailowy pod adresem biuro@jccwarszawa.pl lub telefoniczny pod numerem +48533072790.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę