Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Festiwal Przemiany 2014 - program 4 września

Festiwal Przemiany 2014 - program 4 września
📅 Data: czwartek, 04 września 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Nauki Kopernik (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Festiwal Przemiany – edycja 2014

Czy korporacje wykradają twoją prywatność, czy oddajesz ją sam? Za co jesteś gotów przehandlować wiedzę o sobie: za wygodę, poczucie bezpieczeństwa, darmowe aplikacje, akceptację społeczną, aplauz wirtualnych przyjaciół? Ile jesteś skłonny poświęcić, by zachować anonimowość?

Zastanówmy się, czy warto bronić prywatności, czy jest ona tylko reliktem przeszłości, na który nie ma miejsca w cyfrowym świecie. Podyskutujmy, jak wiele znaczy dla nas anonimowość, co w niej cenimy, co obawiamy się stracić, udostępniając dane. W końcu: czy coś się stanie, jeśli ujawnisz swoją grupę krwi, albo kiedy wszyscy dowiedzą się, co jadłeś wczoraj na obiad? Sprawdźmy, jak wiele inni wiedzą o nas i jak wiele z tej wiedzy krąży w cyfrowych chmurach, które nigdy niczego nie wymazują z pamięci. Spotkajmy ludzi, którzy doskonalą sztukę znikania z sieci i ukrywania się przed wyszukiwarką.

Zapraszamy na wystawy, akcje społeczne, filmy, warsztaty i dyskusje podczas czwartej edycji Festiwalu Przemiany organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w dniach 4-7 września br.

Rejestracja na wydarzenia - od 22 sierpnia 2014r. na stronie: link


Program na 4 września:

Wykłady i spotkania:

Spór o dostęp do informacji w XXI wieku
godz. godz. 19.30–20.30
Centrum Nauki Kopernik, parter
Wstęp wolny
Przepisy i regulacje zaprojektowane dla społeczeństwa XX wieku nie przystają do współczesnych realiów. Niezbędny w codziennym życiu dostep do informacji, dla miliardów ludzi na świecie wciąż jest nieosiągalny. Społeczeństwo musi nauczyć się chronić i rozszerzać prawa informacyjne. W przeciwnym razie dynamicznie rozwijające się technologie spowodują erozję, a nie poprawę jego kondycji.
Andrew Rasiej - Założyciel Personal Democracy Media, doradca w Sunlight Foundation, waszyngtońskiej organizacji wykorzystującej technologię do zwiększania transparentności działań rządu.


Projekty wystawiennicze:

Muzeum Społeczne - Wystawa
04-07.09.2014
Centrum Nauki Kopernik, piętro 1
Wstęp wolny
Nie żyjemy samotnie. Wokół nas są ludzie, z którymi dzielimy przestrzeń. Razem tworzymy wspólnotę, która ma szansę rozwijać się i dawać jej członkom poczucie bezpieczeństwa, swojskości, tożsamości lokalnej. Jednak aby te wartości mogły się realizować, ludzie muszą się na siebie otworzyć, dać sobie coś nawzajem, podzielić się czymś. Tak rodzi się życzliwość i wzajemna tolerancja.
Do dzielenia się z innymi swoją prywatnością zachęca twórca Muzeum Społecznego Krzysztof Żwirblis. Przez kilkanaście dni Autor będzie poznawał Powiśle oraz jego mieszkańców. Będzie ich namawiał do udziału w filmie dokumentalnym, którego tematem są ich małe, osobiste historie, kreatywność oraz pasje nadające sens ich życiu; będzie też zachęcał do zaprezentowania osobistych przedmiotów, cennych, bo związanych z istotnymi wydarzeniami w ich życiu.
Dokument oraz kolekcja wypożyczonych przedmiotów stworzą Muzeum Społeczne.

Przechwycenie - Instalacja audiowizualna
04-07.09.2014
Centrum Nauki Kopernik, piętro 1
Wstęp wolny
Przechwycone w przestrzeni publicznej kamery przemysłowe skierowane zostaną na festiwalową publiczność. Obrazy zazwyczaj niewidoczne dla zwykłego odbiorcy będą udostępnione na dużym ekranie, a podglądający samych siebie widzowie przejmą na moment rolę obserwującego.
Roch Forowicz w swojej praktyce artystycznej interesuje się problemem miejskiej inwigilacji – nieustającej obserwacji przez systemy monitoringu i przetwarzania danych. Jego działalność jest radykalna, często określana mianem nielegalnych „hacktywistycznych” interwencji, opierających się na przechwyceniu i wykorzystywaniu urządzeń służących inwigilacji wbrew woli ich twórców.


Wydarzenia muzyczne:

Silent Disco
godz. 21.00–24.00
Taras Centrum Nauki Kopernik, piętro 1
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona
Każdy uczestnik Silent Disco ma parę bezprzewodowych słuchawek, dzięki którym słucha muzyki płynącej z wybranego kanału - z kilku dostępnych; w każdej chwili może przełączyć się na inny. Umożliwia to zarazem kolektywny, jak i bardzo intymny odbiór granej na żywo muzyki.​ Obserwatorzy nie mający słuchawek nie słyszą muzyki; wydaje im się, że uczestnicy bawią się w ciszy.
Na kameralnej scenie w Centrum Nauki Kopernik zaprezentuje się - Lutto Lento - to pseudonim Lubomira Grzelaka - muzyka, DJ-a, promotora oraz założyciela wytwórni Sangoplasmo Records.


Dokumenty interaktywne:

Opowiedz to sam - Wystawa interaktywnych form opowiadania
04-07.09.2014
Centrum Nauki Kopernik, piętro 1
Wstęp wolny
Dokumenty interaktywne to projekty pozwalające widzowi na jego własny, prywatny seans filmowy. Odbiorca wybiera bohaterów, których losy chce śledzić albo decyduje o kolejności fragmentów opowiadania.
Prezentowane i-doki zapraszają widza w wirtualną podróży po mieszkaniach w kilku miejscach świata i wejścia na chwilę w skórę niedźwiedzicy grizzly; pokazują świat, który dawno temu odszedł i współczesną mozaikę miliarda profili na Facebooku, w końcu pozwalają przekonać się, czy światu grozi cyfrowa wojna.
Prezentowane w CNK dokumenty interaktywne:
Netwars / out of CTRL
Out my window
Bear 71
The Faces of Facebook
Dream Homes Property Consultants


Kino Przemian:

Żelazną Bramą
22.00-24.00
reż. Heidrun Holzfeind, Austria/Polska/USA 2011, 55’
Zderzenie mitu modernistycznej architektury z rzeczywistością PRL-owskich niedoróbek i współczesną, zmieniającą się rzeczywistością społeczną. Jak mieszka się dziś na osiedlu niegdyś uchodzącym za symbol dobrobytu?

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę