Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wernisaż wystawy: Kuba Bąkowski Spitting to Abstraction

Wernisaż wystawy: Kuba Bąkowski Spitting to Abstraction

reklama
📅 Data: piątek, 21 czerwca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, GALERIA FOKSAL, ul. Foksal 1/4 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Kuba Bąkowski
Spitting to Abstraction

Wernisaż: 21 czerwca, piątek, godz. 18.00
Wystawa czynna: do 16 sierpnia

Spitting to Abstracion, nowy projekt Kuby Bąkowskiego prezentowany w Galerii Foksal, wykorzystuje świadomie ocierające się o absurd, hybrydalne połączenia postaci, wizerunków i znaków.

Oś poszukiwań Bąkowskiego wyznaczają silnie obecne w wizualnej popkulturze wizerunki pochodzące z pozornie odległych obszarów, jak historia naturalna, komiks, czy polityczny mit. Spotykamy tu zatem Homo Sapiens z ekspozycji w Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku, komiksowo-filmowego bohatera Incredible Hulk i przedstawioną w formie absurdalnego pamiątkowego gadżetu podobiznę Abrahama Lincolna.

Spitting to Abstraction to poszukiwanie stanu, w którym dane zjawisko przybiera nagle konkretny kształt, formę i charakter, by za chwilę zdegradować się i wrócić do bezpostaciowej formy - mogącej znów ewoluować w dowolnym kierunku. Status powstającej w nagłym procesie hybrydy jest niejasny - chwilowy i niepewny - jako prototyp nowej formy hybryda (bastard) jest czymś pomiędzy fantazmatem, a realnym bytem.

Elementem wspólnym dla poszczególnych realizacji jest wykorzystanie dźwięków związanych z mową, jej hipotetycznymi początkami, a także alternatywnymi wobec języka sposobami porozumiewania się - w taki sposób jakby powstałe hybrydy manifestowały swoje istnienie w próbach samookreślenia i komunikacji z zewnętrznym otoczeniem. Charakter tej dźwiękowej ekspresji jest różny; wynika z elementów tworzących poszczególne realizacje i ich ostatecznej struktury. Warstwa dźwiękowa wystawy obejmuje zarówno językowe dźwięki pochodzące od prehistorycznych praludzi, jak i komunikację zbudowaną przy pomocy fragmentów filmowych dialogów. Niby-zwierzęce odgłosy wydawane przez człowieka próbującego zwabić w pułapkę zwierzę konkurują z dźwiękami produkowanymi przez mechanikę kinetycznej rzeźby-litery.

Sztukę Kuby Bąkowskiego można zdefiniować jako eksperymentalną działalność w obszarze fotografii, filmu, performance i rzeźby. Znany jest głównie z analitycznych - jednocześnie pełnych ironii realizacji, które odzwierciedlają rzeczywistość pełną paradoksów. Prezentował swoje prace na wystawach w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Museum Moderner Kunst w Wiedniu, Musée d'Art Moderne w Saint-Etienne, Artspace Sydney, Narodowym Centrum Sztuki Współczesnej w Moskwie, Palazzo delle Arti Napoli, Royal Scottish Academy i Chelsea Art Museum w Nowym Jorku.
Więcej na link

Koordynator/kontakt: Katarzyna Krysiak, 22 827 62 43, [email protected]

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę