Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Cosmospir - wernisaż wystawy malarstwa Indii Czajkowskiej

Cosmospir - wernisaż wystawy malarstwa Indii Czajkowskiej

reklama
📅 Data: wtorek, 19 lutego 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Łysy Pingwin, Ząbkowska 11 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Galeria Uległa oraz Łysy Pingwin zapraszają na wystawę malarstwa Indii Czajkowskiej.

India Czajkowska jest absolwentką Liceum Muzycznego w Łodzi i Wydziału Filozofii (UW). Początkowo interesował ją głównie rysunek, portrety i techniki mieszane, studium postaci z natury. Nieco później zajęła się malarstwem olejnym, pracując przez jakiś czas pod kierunkiem Aleksandra Turka. Technika olejna stała się po roku eksperymentowania jej ulubioną techniką w dziedzinie sztuk plastycznych. W pierwszym etapie interesowały ją głównie oniryczne, surrealistyczne wizje. Kilka lat temu bardziej skupiła się na prostszej, figuratywnej tematyce i małych formach, w których dominującym środkiem wyrazu stał się kolor (m.in. cyklu obrazów Skrawki. Ultramaryna) Obecnie pracuje nad cyklem „Obiekty”, a nieco ponad rok temu zaprezentowała wystawę „Pomiędzy tu i teraz” powiązaną tematycznie z jej płytą solową Cosmospir.

India zawodowo działa także, a może przede wszystkim, jako muzyk i kompozytor. W roku 2008 nagrała solowy album COSMOSPIR (Hic Sunt Leones z Mediolanu).Porusza się głównie na pograniczu muzyki eksperymentalnej, alternatywnej i free jazzowej. Od lat tworzy muzykę filmową i teatralną. Współpracowała m.in. z włoskim reżyserem Mauro John Capece, Piotrem Uklanskim, Andrzejem Titkowem, praskim teatrem Wytwórnia i teatrem Limen (butoh). Komponuje na składy kameralne jak i porusza się w przestrzeniach z użyciem elektroniki i niekonwencjonalnie potraktowanego głosu. Występuje na scenie muzycznej jako wokalistka i pianistka współtworząc różne projekty m.in.: Artrance, Mermago, Tańce Snu, Ensemble Elektra, Lost Fractals, Meru, Secretia.

Jest także autorką i producentką muzycznych video-art i klipów stworzonych do napisanej przez nią muzyki - m.in. Summum (do płyty Cosmospir), video EXTREME (album Borderline) – nagrodzony na festiwalu New York IFIF (2018) oraz BEING -nagroda Best Of The Month na Aphrodite Film Festival (Nowy York 2018) Działa również w przedsięwzięciach performerskich, multimedialnych oraz spektaklach tańca.

Więcej: link

Wystawy indywidualne (malarstwo olejne):
Galeria Cocon (Milanówek)
Palladium (Warszawa)
To Się Wytnie ( 2015) Skrawki. Ultramaryna
To Się Wytnie ( 2017) Pomiędzy tu i teraz
Cafe Preto (2019) Skrawki. Ultramaryna

19 lutego 2019 r.
godz. 19.00
Łysy Pingwin
ul. Ząbkowska 11

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę