Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Neuronalny mechanizm uczenia ze wzmocnieniem

Neuronalny mechanizm uczenia ze wzmocnieniem
📅 Data: czwartek, 21 lutego 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Instytut Biologii Doswiadczalnej PAN, ul. Ludwika Pasteura 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Neuronalne mechanizmy uczenia się badane są już od dawna i wiemy już na ich temat wiele. Jest to między innymi zasługa polskiego neurobiologa Jerzego Konorskiego i jego uczniów i następców, Badania poświęcone tym zagadnieniom ciągle jednak przynoszą nam zaskakujące niespodzianki. Na przykład, okazuje się, że nie wszystko to, co przyjemne, czyli co aktywuje układ nagrody mózgu, musi jednocześnie działać jako wzmocnienie dodatnie umożliwiające zachodzenie określonych procesów uczenia się. Precyzyjna wiedza na ten temat ma więc wielkie znaczenie także dla praktyków trenujących różne gatunki zwierząt.

Wszystkich zainteresowanych etologią, neurobiologią oraz treningiem zwierząt zapraszamy więc w czwartek 21 lutego 2019 r. na 22 posiedzenie Polskiego Towarzystwa Etologicznego (364 Seminarium Etologiczne), na którym dr hab. Jan Manuel Rodriguez Parkitna, kierownik Zakładu Neurofarmakologii Molekularnej Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie, wygłosi wykład pt. „Neuronalny mechanizm uczenia ze wzmocnieniem”.

Wykład odbędzie się o godz. 18.00 w Sali Konferencyjnej im.Jerzego Konorskiego na II p. gmachu głównego Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN (Warszawa, ul. Pasteura 3). Wstęp wolny, goście mile widziani. Zapraszamy i z góry dziękujemy za dalsze udostępnianie informacji o tym wydarzeniu.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧