Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa "Piękno" Magdalena Karłowicz

Wystawa "Piękno" Magdalena Karłowicz

reklama
📅 Data: wtorek, 05 marca 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Zapraszamy na wernisaż wystawy 5 marca o godzinie 19.00.
Wystawa dostępna do 28 marca.

Pojęcie piękna na przestrzeni wieków doczekało się wielu traktatów filozoficznych, rozważań wielkich artystów, krytyków i historyków sztuki a nawet teologów. Niegdyś definicja piękna była bardzo szeroka. Nieodzownie wiązano je z dobrem, duchowością, moralnością i prawdą. Obecnie skupia się najczęściej wokół fizyczności człowieka.
Każda epoka wyznaczała swój kanon piękna, często bardzo odmienny. Uzyskanie harmonii, niezachwianych proporcji było wartością najwyższą. Studiowano, analizowano, mierzono, idealizowano.
Wystawa opowiada o dążeniu do doskonałości, do piękna.
Rzeźba jest próbą opowiedzenia o współczesnym problemie cielesności, o braku akceptacji siebie, o dążeniu do doskonałości fizycznej. Cielesność człowieka stała się większa wartością niż jego duchowość. Poddawani presji społecznej często nie zdajemy sobie sami sprawy jak ważna dla nas staje się warstwa zewnętrzna nas samych. Zestawiając najdoskonalsze części ciała nie uzyskamy ani harmonii ani wyjątkowości, bo w każdej indywidualności jest prawdziwe piękno. Kobiety nieustannie się krytykują… że tu za mało, tam znowu za dużo… A wystarczy obejrzeć album historii sztuki, żeby się przekonać jak wzorce piękna zmieniały się w zależności od miejsca i epoki. Jak różnią się Wenus z Willendorfu, Wenus Boticellego i Wenus Tycjana. Jak inny jest Dawid Donatella, Michała Anioła czy Berniniego.
Rzeźba przedstawia siedzącą postać kobiecą poddaną zabiegom medycyny estetycznej. Pozszywana, posklejana jest z różnych części, które mają stanowić idealne ciało. Zapatrzona tak bardzo w swój wizerunek, skupiona na sobie, że nie dostrzegająca dotykającej jej problemu. Wokół rzeźby leżą inne części „zamienne” ludzkiego ciała. Palce, usta, zęby, stopy, ręce, usta….
Rzeźba zrobiona będzie z wosku, z materiału który najlepiej oddaje charakter skóry człowieka. Pachnie, jest bardzo wrażliwy na dotyk, kształtuje go i zimno i ciepło. Z jednej strony jest bardzo delikatny, z drugiej bardzo twardy i mocny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę