Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Bofil! Prawdziwy postmodernizm w architekturze

Bofil! Prawdziwy postmodernizm w architekturze

reklama
📅 Data: środa, 13 marca 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż Stefana Wiecheckiego "Wiecha" 4 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Nowy numer autoportretu poświęcony będzie architekturze postmodernizmu. Z tej okazji zapraszamy do Zodiaka na wykład dr Doroty Jędruch!

Ricardo Bofill (ur. 1939) kataloński architekt, jeden z najbardziej znaczących przedstawicieli architektonicznego postmodernizmu (do którego, jak prawdziwy postmodernista sam jednak swojej twórczości nie zalicza). W latach 60. polityczny dysydent, twórca eksperymentalnych filmów, założyciel Taller de Arquitectura, interdyscyplinarnej pracowni architektonicznej, prowadzącej poszukiwania dotyczące relacji miedzy człowiekiem i przestrzenią i nowatorskimi formami architektury mieszkaniowej, jak Miasto w przestrzeni czy Walden 7 w Barcelonie (nawiązującej do utopii Henry Davida Thoreau i późniejszych prac psychologa-behawiorysty Burrhusa Frederica Skinnera). Autor monumentalnych neoklasycznych blokowisk pod Paryżem (Les Arcades du Lac w Sant-Quentin en Yvelines, Palatio d’Abraxas w Marne la Vallée, Les Colonnes Saint Christophe w Cergy Pontoise)oraz dzielnicy Antygona w Montpelier. Wykład będzie próbą prześledzenia jak kształtował się i na czym polegał deliryczno-oniryczny styl Bofilla w latach 60. – 80 i czym był prawdziwy modernizm w architekturze.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę