Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Wystawa i Aukcja Młoda Sztuka

Wystawa i Aukcja Młoda Sztuka

reklama
data Data: 19 marca 2019, wtorek

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Aukcyjny DESA Unicum (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Laureatka nagrody The Best New Exhibitor na ubiegłorocznym, prestiżowym Artexpo New York. Artystka, która znalazła się w gronie młodych twórców wyznaczających – według jury – trendy w światowej sztuce. Praca Katarzyny Gołębiowskiej pojawi się także na najbliższej wystawie Młoda Sztuka w DESA Unicum (od 11 marca). Obraz pójdzie pod młotek na aukcji 19 marca.

Swoją pierwszą wystawę prezentowała w 2006 roku, jednak głośno zaczęło być o niej dopiero rok temu. To właśnie wtedy Katarzyna Gołębiowska wzięła udział w 40. edycji Artexpo New York, które w swojej historii gościło takich mistrzów jak Andy Warhol, Robert Rauschenberg, czy Keith Haring. Wydarzenie to gromadzi właścicieli i menedżerów galerii, przedstawicieli domów aukcyjnych czy marszandów. Corocznie na Artexpo zjeżdża około 35 tysięcy entuzjastów sztuki. Nagroda The Best New Exhibitor to dowód uznania światowego grona ekspertów. Gołębiowska prezentowała zresztą swoje prace na wystawach zbiorowych i indywidualnych także m.in. we Włoszech i Wietnamie. W DESA Unicum będzie można obejrzeć obraz z 2018 roku zatytułowany „12.56”.

Każda aukcja z cyklu Młoda Sztuka to przegląd najciekawszych młodych twórców. Warto zwrócić uwagę także na Marcina Jarycha. Na wystawie przedaukcyjnej zaprezentowany zostanie niezwykle intrygujący obraz interaktywny. O ile tylko widz zdecyduje zbliżyć się do obrazu, ten zaczyna wydawać dźwięki przypominające warczenie. Umożliwia to ukryty pod powierzchnią płótna mechanizm.„Polska warcząca” prezentowana była na 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień w 2017 roku, gdzie zdobyła drugie miejsce w głosowaniu publiczności. Ciekawa jest również praca Marka Pękacza, która zawiera w sobie dwa przekazy – widzialny i ukryty. Na pierwszym planie obrazu znajduje się realistyczne miasto, wypracowane z ogromnym zaangażowaniem, oddane jeden do jednego. Natomiast zastosowanie światła UV ujawnia ukryte pod powierzchnią symbole, znaki, napisy i linie, składające się na tzw. metaobrazy. To właśnie one są odzwierciedleniem idei przyświecającej twórczości artysty, który prowadzi rozgrywkę między tym co rzeczywiste i nierzeczywiste.

Na wystawie będzie można zobaczyć również prace takich artystów jak m.in. Sonia Ruciak, Adam Wątor, Agnieszka Zabrodzka, Wojciech Bański, Dominik Janyszek, Viola Tycz czy Cezary Bednarczyk.

Wystawa Młoda Sztuka: 11-19 marca 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Aukcja Młoda Sztuka: 19 marca 2019, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Więcej informacji oraz katalog aukcyjny -> link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenie



Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site