Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Adaptacja do zamian klimatu oraz możliwości wykorzystania potencjału OZE

Adaptacja do zamian klimatu oraz  możliwości wykorzystania potencjału OZE

reklama
📅 Data: czwartek, 04 kwietnia 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: okolice Warszawy, Otwock, Z-Hotel, ul. Wczasowa 25 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Fundacja na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju zaprasza państwa na cykl szkoleń w całej Polsce, przekazujący najnowszą wiedzę na temat: „Adaptacja do zamian klimatu oraz możliwości wykorzystania potencjału OZE” - edycja 2019

Najbliższe 2-dniowe szkolenie odbędzie się w dniach 4-5.04.2019 (czw-pt) w Otwocku k. Warszawy, Z-Hotel, ul. Wczasowa 25.

Szkolenia prowadzone są w ramach projektu „Program aktywnej edukacji, integracji i współpracy na obszarach wiejskich w Polsce”. Projekt uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej ze środków Funduszu Spójności, a jednostką wdrażającą jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, umowa o dofinansowanie nr POIS.02/04.00-00-066/16.

Szkolenia dedykowane są osobom zawodowo związanym z branżą rolną i środowiskową, w tym doradcom, edukatorom, indywidualnym rolnikom, przedstawicielom organów administracji samorządowej oraz lokalnych urzędów, instytucji i grup działania.

Tematy poruszane podczas szkoleń obejmą najnowszą wiedzę, dotyczącą zagadnień:
1. Zmiany klimatu a rolnictwo w Polsce. Ocena zagrożeń i sposoby adaptacji.
2. Energia ze źródeł odnawialnych. Nowa droga Rozwoju.
3. Wartości przyrodnicze użytków zielonych i ich ochrona
4. Płyn bytu. Woda w środowisku i otoczeniu człowieka
5. Przeciwdziałanie negatywnym skutkom zmian klimatu w rolnictwie. Postęp biologiczny i innowacje w agrotechnice

Szkolenia przewidziane są w formule 1-dniowej (40 szkoleń) i 2-dniowej (9 konferencji i szkoleń), w różnych lokalizacjach, w całej Polsce.

Głównym celem projektu jest poszerzenie wiedzy na temat zmian zachodzących w środowisku naturalnym i ich społeczno - ekonomicznych skutków dla sektora rolnego oraz przybliżenie idei zrównoważonego systemu gospodarowania, szczególnie w warunkach wyzwań klimatycznych, występujących coraz częściej zjawisk ekstremalnych, takich jak susze czy powodzie i zwiększonej emisji CO2. Poruszone zostaną tematy dostosowywania struktury upraw (w tym nowe odmiany roślin uprawnych) i metody upraw (zabiegi agrotechniczne) oraz działań, jakie mogą być podejmowane na obszarach wiejskich, w tym przede wszystkim w gospodarstwie rolnym, w celu zapobiegania i łagodzenia negatywnych skutków zmian klimatu.

Udział w szkoleniach i catering są bezpłatne dla uczestników. Jest też możliwość skorzystania z bezpłatnego noclegu (jeśli szkolenie jest 2-dniowe). Każdy uczestnik otrzyma także bezpłatnie komplet 5-ciu publikacji i materiały edukacyjne na płycie CD, które wydawane są w ramach projektu. Na bazie tych publikacji opracowano program szkoleń.

Na stronie wydarzenia znajdą państwo wykaz najbliższych terminów szkoleń.

Ze względu na duże zainteresowanie szkoleniami, zgłoszenia proszę przesłać możliwie pilnie. Zgłoszenia są przyjmowane tylko do dotowanej puli miejsc, potem tworzona jest lista rezerwowa. Jeśli udział państwa z ważnych przyczyn nie będzie możliwy, proszę o jak najwcześniejszą informację, abyśmy mogli dać szansę udziału kolejnym osobom. Uczestnikom wydajemy Zaświadczenia.

Istnieje możliwość przeprowadzenia dedykowanego szkolenia dla zorganizowanej grupy odbiorców (zapewniamy trenerów, publikacje, materiały edukacyjne; preferowane zapewnienie sali i ew. cateringu). Ustalenia z koordynatorem projektu.

Serdecznie zapraszamy,
Zespół Fundacji na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju

Zgłoszenia uczestnictwa należy przesłać na adres mailowy, znajdujący się na stronie wydarzenia (link poniżej).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy okolice Warszawy lub w kategoriach: warsztaty wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę