Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wiersze w mieście: Warsztaty kreatywnego pisania Loesje

Wiersze w mieście: Warsztaty kreatywnego pisania Loesje

reklama
📅 Data: niedziela, 07 kwietnia 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Wśród wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji akcji Wiersze w mieście znalazły się warsztaty kreatywnego pisania Loesje.

Pisanie z Loesje rozwija twórcze myślenie, inspiruje do zabawy schematami językowymi i wyrażania swoich myśli w postaci krótkich, niekonwencjonalnych haseł.

Punktem wyjścia będą tematy powiązane z tegoroczną akcją: miłość i poświęcona jej poezja, sprawczość języka, komunikacja, magia słów, literatura, interakcje w przestrzeni miejskiej.

Warsztaty Loesje skłaniają do refleksji nad znaczeniem słów i ich wieloznacznością, uzależnioną od kontekstu wypowiedzi. Najbardziej inspirujące teksty, będące finalnym efektem warsztatów, stają się plakatami podpisanymi imieniem Loesje, które później dostępne są w zasobach na loesje.pl oraz loesje.org.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Wiersze w mieście” przygotowanego przez EUNIC Warszawa - Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury Unii Europejskiej w Warszawie

Organizatorzy: Ambasada Królestwa Niderlandów oraz Loesje Polska

•• Lokalizacja:
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
budynek Laboratorium, sala warsztatowa

•• Wstęp wolny, bez wcześniejszych zapisów
(liczba miejsc ograniczona - o udziale decyduje kolejność zgłoszeń tuż przed warsztatami, na ok. 15-20 minut przed rozpoczęciem)

•• Wiersze w mieście
Tematem tegorocznej edycji jest miłość i poświęcone jej wiersze - które pojawią się w kwietniu w przestrzeni publicznej. Poezja w swojej istocie jest wyjątkowym rodzajem komunikatu, a tym razem stanie się śmiałą manifestacją języka miłości. Do posługiwania się nim warszawiacy będą zachęcani na każdym kroku - na przystankach, w kawiarniach, bibliotekach, księgarniach.

•• Loesje, czyli po polsku Lusia
To imię młodej Holenderki, które od ponad 30 lat gości na czarno-białych plakatach z inspirującymi hasłami. Loesje to również grupa ludzi działających na całym świecie na rzecz kreatywności, wolności słowa, aktywizmu społecznego. Prowadzą warsztaty kreatywnego pisania, podczas których powstają plakaty w różnych językach, a także twórcze akcje w przestrzeni miejskiej.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę