Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dni Otwarte w Muzeum Niepodległości w Warszawie

📅 Data: piątek, 26 września 2014

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE, al. Solidarności 62 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Pragniemy uprzejmie poinformować o organizowanych Dniach Otwartych w Muzeum Niepodległości (26 i 27 września 2014 roku). W ten sposób pragniemy uczcić 75. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W Muzeum Niepodległości, w Muzeum Więzienia Pawiak oraz w Mauzoleum Walki i Męczeństwa w al. Szucha będzie można bezpłatnie zwiedzić ekspozycje, wysłuchać wykładów oraz koncertów specjalnie przygotowanych na tę okazję.

Wrzesień 1939 roku zapisał się tragicznie w historii Polski. Podwójna agresja i przegrana wojna obronna oznaczać miała koniec niepodległego bytu państwowego. Pomimo tego Polacy nie poddali się. 27 września 1939 roku utworzona została Służba Zwycięstwu Polski i datę tę uznaje się za symboliczny początek istnienia Polskiego Państwa Podziemnego – tajnych struktur podlegających Rządowi Polskiemu na uchodźstwie.

Polskie Państwo Podziemne, nawiązujące do tradycji podziemnego państwa z czasów Powstania Styczniowego, było fenomenem na skalę światową. Mimo panującego na ziemiach polskich bezwzględnego terroru funkcjonowały wszystkie organy państwowe, zarówno cywilne, jak i wojskowe. Działał parlament, instytucje rządowe, funkcjonowała oświata, sądownictwo, rozwijała się kultura, organizowano formacje wojskowe. Była to szczególna walka o zachowanie ciągłości państwa i narodu.

Uczcijmy wspólnie tę ważną rocznicę w Muzeum Niepodległości i jego Oddziałach, które przez swą historię są ściśle związane z działalnością Polskiego Państwa Podziemnego.

Korzystając z okazji zapraszamy na kolejne imprezy w Muzeum Więzienia Pawiak: „Niech nie zgaśnie pamięć”. Uroczyste upamiętnienie egzekucji więźniów Pawiaka w Palmirach (11 września 2014), Dni Pamięci Pawiaka (1-4 października 2014) oraz inauguracje obchodów 50-lecia Muzeum Więzienia Pawiak (28 listopada 2014).

Szczegółowe programy znaleźć można na naszej stronie internetowej (muzeum-niepodleglosci.pl). Zapraszamy do zapisywania się na nasz muzealny newsletter.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę