Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Cena mieszkania. Debata o dostępnym mieszkalnictwie

Cena mieszkania. Debata o dostępnym mieszkalnictwie

reklama
data Data: 17 kwietnia 2019, środa

godzina Godzina rozpoczęcia: 18:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż Stefana Wiecheckiego "Wiecha" 4 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Cena mieszkania - debata o roli architektów w udostępnianiu mieszkalnictwa. Rozmawiają Z. Maćków, M. Ruszkowska-Cieślak, A. Twardoch.

Określenie kryzys mieszkaniowy często mylnie używane jest w kontekście możliwego załamania rynku i spadku cen nieruchomości. Takiego scenariusza nie chciałaby znaczna większość architektów, która w tej chwili opiera swój biznes na projektowaniu mieszkaniówki. Jednak w rzeczywistości kryzys mieszkaniowy spowodowany jest ciągle rosnącymi cenami lokali i oznacza sytuację, w której coraz trudniej zaspokoić potrzebę mieszkaniową. Wysoki popyt i związany z nim boom deweloperski priorytetyzują szybkość budowy ponad jakość projektów i realizacji. Jak ustabilizować rynek? Jak kontrolować jakość? Jak wzmacniać różnorodność programu i miks społeczny w nowo realizowanych inwestycjach?

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu Wieczny kryzys, w którym przyjrzymy się polskiej sytuacji mieszkaniowej.W debacie uczestniczyć będzie Zbigniew Maćków (Maćków Pracownia Projektowa, inicjator projektu Nowe Żerniki) , Magdalena Ruszkowska-Cieślak (prezeska fundacji Habitat for Humanity Poland), Agata Twardoch (architektka i urbanistka, badaczka alternatywnych modeli mieszkaniowych). Poprowadzi ją Zofia Piotrowska (redaktorka Rzutu, urbanistka)

Wieczny kryzys / Eternal crisis
Cykl wykładów Wieczny kryzys kieruje uwagę na zmiany w funkcjonowaniu współczesnych miast odbierane jako sytuacje tymczasowe, którym musimy zaradzić, aby wrócić do normalności. Jednak kryzys nie jest momentem, a stanem permanentnym - reorganizacją codzienności. Kryzysy dotykają różnych aspektów urbanizacji - kryzys migracyjny zmienia strukturę społeczną, mieszkaniowy obniża standard życia. Nie przeczekamy kryzysów, musimy dostosować się do nowej rzeczywistości.
Wieczne kryzysy dotykają także współczesnej Warszawy. Jak możemy się do nich przystosować? Swoją diagnozą podzielą się z nami praktycy i badacze, pokażą przykłady rozwiązań, które mogą zostać zaadaptowane w warszawskim kontekście.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site