Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

NL FB IG
reklama
Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii
reklama

Wernisaż fotografii - Justyna Krawczyk - Ciepły Splin

Wernisaż fotografii - Justyna Krawczyk - Ciepły Splin

reklama
📅 Data: czwartek, 18 kwietnia 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Relax Cafe Bar, Złota 8a, Pasaż Wiecha (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Ciepły splin

przedstawia serię 12 czarno-białych fotografii powstałych w latach 2016-2019. To poszukiwanie nici porozumienia z bohaterami zdjęć, umieszczonymi w nieprzypadkowych sceneriach, dla których tłem jest motyw gorących letnich dni. Poszukiwania odbywały się na dwóch kontynentach, w 8 krajach, dostarczając różnorodnych a jednak spójnych odpowiedzi na pytanie: Czy lato to koniecznie czas beztroski, sielanki i idylli? Gdzie w tej euforycznej porze roku miejsce na odczuwaną nierzadko samotność, zmęczenie, impotencję uniesień? Ciepły splin to paradoks wakacji, czasu zarezerwowanego dla zabaw i afirmacji życia, która zderza się z tytułową chandrą, tworząc tło do rozważań nad faktycznym charakterem tych paru miesięcy. Szczególną postacią na wielu fotografiach jest dziecko, którego obecność jest zupełnie nieprzypadkowa, wręcz symboliczna. Zabawę w sprzeczności prezentuje również monochromatyczność prac, protestująca nieodłączność ciepłych krzykliwych kolorów z obrazem ciepłych letnich dni.

Nazywam się Justyna, w tym roku kończę studia arabistyczne na Uniwersytecie Warszawskim i zaczynam szlifowanie technik fotograficznych na Akademii Fotografii. Aparat analogowy trzymam w ręku od 15 roku życia, co daje łączniejuż 6 lat i to on jest moim najwierniejszym towarzyszem podróży po miastach i krajach, w których stawiam sobie te górnolotne pytania. Mimo częstej krytyki nieustępliwie jestem wierna czarno białej kliszy. Kiedy widzę kolor na moich zdjęciach od razu tracę ostrość na to, co chciałam ukazać, zdjęcia mi się rozmywają w nieznaczące mozaiki, może z czasem nauczę się nad tym panować. Tymczasem zapraszam do eksplorowania mojego daltonizmu i szukania razem ze mną odpowiedzi na to, czym jest ciepły spleen.

Prace dostępne będą na sprzedaż z możliwością zakupu oryginału jak i ograniczonej ilości odbitek, 10% dochodu zostanie przekazane na cele charytatywne a reszta na pokrycie rachunku za wino z dnia wernisażu...

kontakt:
mail- justyna.krawczyk7@gmail.com
instagram- instagram.com/okjk.jvstne

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.