Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Bahar znaczy wiosna - opowieści Grupy Studnia O.

Bahar znaczy wiosna - opowieści Grupy Studnia O.

reklama
📅 Data: środa, 24 kwietnia 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Twarda 1, Spotkajmy się na Twardej (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat wraz z rodzicami na porywającą wyobraźnię opowieść.

"Bahar znaczy Wiosna" to autorska opowieść (wyd. książkowe 2016) o podróży pomiędzy kulturami: polską i turecką, powstała w drodze między Stambułem i Warszawą. Bohaterami historii są młoda kaligrafka z dawnej Turcji, Bahar i jej Mistrz Abdal oraz młody Król Lechistanu. Opowieść, w której Zachód przygląda się Wschodowi z zaciekawieniem i wynikają z tego same dobre rzeczy, jak na przykład miłość. Spektakl ma charakter interaktywny. Opowiadaczka używając tradycyjnej wschodniej formuły, raz po raz zapytuje słuchaczy: "O kim jest ta opowieść?". W ten sposób skupiając uwagę uczestników wydarzenia na fabule, utrwala informacje o kulturze Wschodu, która poprzez symbole i obrazy jest drugoplanowym bohaterem opowiadanej historii. Zapytani słuchacze razem z opowiadaczką budują tło poszczególnym sekwencji w części opisującej kulturę polską, kulinaria, krajobraz itp. Muszą także pomóc bohaterowi w odpowiedzi na trudne zagadki i tym samym mają współudział w szczęśliwym zakończeniu historii. Momentem aktywnego udział słuchaczy jest wyprawa poselstwa polskiego do Stambułu, kiedy stają się członkami poselstwa, mając wyznaczone różne role.

Opowiada i prowadzi: Agnieszka Aysen Kaim

WSTĘP WOLNY!

Spotkajmy się na Twardej to projekt realizowany w ramach budżetu partycypacyjnego na 2019 r. Został wybrany przez mieszkańców Śródmieścia i jest skierowany do sąsiadów z okolicy pl. Grzybowskiego.
Jego celem jest integracja lokalnej społeczności. Sąsiedzi będą mieli okazję się poznać m.in. podczas warsztatów artystycznych i ruchowych, wykładów edukacyjnych, potańcówek czy wspólnego gotowania. Nasza przestrzeń jest także otwarta na oddolne inicjatywy i działania międzypokoleniowe.

Do zobaczenia!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.