Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

„Egoiści” i „Jeden dzień z życia Tomka Karata” | Kino 89+

„Egoiści” i „Jeden dzień z życia Tomka Karata” | Kino 89+

reklama
📅 Data: wtorek, 07 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, FINA, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


❌ Zobacz dwa filmy – „Egoistów” Trelińskiego oraz debiutancką fabułę Małgorzaty Szumowskiej – opowiadające o losach polskiego Pokolenia X.

▪️ WPROWADZENIE
Przed projekcją filmów zapraszamy na spotkanie, które poprowadzi Kaja Klimek.

🎥 Egoiści, reż. Mariusz Treliński, 2000, 94 minuty
Bohaterami filmu są Anka, Smutny, Filip i Młody. Jak część przezwisk wskazuje – młodzi, piękni warszawscy dandysi AD 2000. To przedstawiciele Pokolenia X, więc w ich życiu noc zderza się z dniem, praca z melanżem, szczęście z rozpaczą. Są bezkompromisowi i żyją z (nie)lekką nutką dekadencji, a filmowa forma, luźna i płynna, rymuje się z ich stylem życia. Sam reżyser mówił, że kluczem do jego filmu niekoniecznie są słowa i wydarzenia – raczej muzyka, której słuchają i do której tańczą bohaterowie. Zatem: „Let’s dance”.

🎥 Jeden dzień z życia Tomka Karata, reż. Małgorzata Szumowska, 1997, 27 minut
Tymczasem w 1997 roku w Krakowie po kamerę po raz pierwszy sięga Małgorzata Szumowska, wtedy studentka wydziału reżyserskiego na PWSFiTV w Łodzi. Jej etiuda dokumentalna skupia się na Tomku, młodym biznesmenie, który nawiguje między obowiązkami zawodowymi a całą resztą intensywnego życia – znajomymi, dziewczynami, imprezami techno… Z wywiadów, fragmentów i scen wyłania się obraz życia ambitnego dwudziestoparolatka, a może również pokolenia młodych aspirujących końca lat 90.?

▪️ WSTĘP
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w pokazie drugiego filmu lub spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem [email protected] lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę