Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert Sławecki / Szelążek / Orliński

Koncert Sławecki / Szelążek / Orliński
📅 Data: niedziela, 12 października 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, SKWER - Krakowskie Przedmieście 60A (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Serdecznie zapraszamy na koncert
wstęp wolny

Sławecki / Szelążek / Orliński
z towarzyszeniem zespołu muzyki dawnej Gradus ad Parnassum pod dyrekcją Krzysztofa Garstki

PROGRAM:
Francesco Geminiani - Concerto Grosso op. 3 nr 2 g-moll
Antonio Vivaldi - Le Quattro Stagioni: L'autunno, Concerto no. 3 F-dur op. 8 (RV 293)
Antonio Vivaldi - “Fra le procelle”, aria Lucio z opery Tito Manlio (RV 738)
Georg Friedrich Händel - “Che piu si tarda omai”/”Stille amare”, recytatyw i aria Tolomeo z opery Tolomeo Re d'Egitto (HWV 25)
Antonio Vivaldi - Amor hai vinto (RV 683):
1. “Amor hai vinto”/”Passo di pena in pena”
2. “In che strano e confusa”/”Se a me rivolge il ciglio”
Antonio Vivaldi - “Gelido in ogni vena”, aria Farnace z opery Farnace (RV 711)
Antonio Vivaldi - “Vedro con mio diletto”, aria Anastasio z opery Il Giustino (RV 717)
Georg Friedrich Händel - “Svegliatevi nel core”, aria Sesto z opery Giulio Cesare in Egitto (HWV 17)


Michał Sławecki
jest absolwentem wydziału wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Artura Stefanowicza, u którego kontynuuje swoją naukę śpiewu.
Michał Sławecki już podczas studiów zadebiutował jako książe Orlovsky w " Zemście Nietoperza" J. Straussa w Operze na Zamku w Szczecinie oraz jako Neron w " Koronacji Poppei"
C. Monteverdiego w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie. W późniejszych latach swojej drogi zawodowej występował w m.in.: Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii w Szczecinie, Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Operze Śląskiej w Bytomiu, Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, Operze Nova w Bydgoszczy, Operze na Zamku w Szczecinie, Teatrze di Manoel na Malcie. Koncertował także na Litwie, Łotwie, Malcie, Rzymie, Francji, Niemczech, Grecji, Austrii oraz Kazachstanie.
W swoim repertuarze ma liczne dzieła od Muzyki Barokowej po Muzykę Współczesną. Na swoim koncie ma także liczne występy w wielu spektaklach operowych oraz teatralnych m.in.: H. Purcell "Dido and Aeneas" kreując postać First Witch, G.F. Haendel " Giulio Cesare" - Sesto, J. Strauss " Die Fledermaus" - Orlovsky, C. Monteverdi "L' incoronazione di Poppea " - Nerone, G.F.Haendel "Rinaldo" - Rinaldo. Uczestniczył również w wielu kursach wokalnych gdzie pracował z m.in.: Paul Esswoodem, Michaelem Chancem, Jamesem Oxleyem, Jadwigą Rappe, Anną Radziejewską, Olgą Pasiecznik. Współpracuje również z wybitnymi Polskimi kompozytorami takimi jak: Paweł Mykietyn, wykonując jego utwory w m.in.: Rzymie "Corso Polonia X Edizione del Fesival delle Arti Unite", Malcie "Teatro di Manoel Concert of Polish Contemporary Music Masters", Niemcy "POST FINE ARTS - Paweł Mykietyn Shakespeare's Sonnets (2000)", Lwów "XVII International Contemporary Music Fesival", Bartkiem Chajdeckim - Prawykonanie "Missa" w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku pod dyrekcja Piotra Sulkowskiego, Maciejem Zielińskim- koncert " Kolęda Nova" z towarzyszeniem orkiestry AUKSO pod dyrekcja Marka Mosia (koncert rejestrowany przez TVP), Andrzejem Zaryckim - Prawykonanie "Golgota Polska" w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcja Tadeusza Wicherka (koncert rejestrowany przez TVP). Zrealizował tez wiele nagrań CD, radiowych oraz telewizyjnych.

Jakub Józef Orliński
ur. 8 grudnia 1990 roku w Warszawie. Od 2009 roku student Wydziału Wokalnego na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Po celującym zaliczeniu studiów licencjackich w klasie ad Anny Radziejewskiej, kontynuuje naukę u pedagoga na studiach magisterskich. Podczas studiów brał udział w wielu koncertach i spektaklach organizowanych przez Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina, Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie jak i przez Teatr Wielki - Operę Narodową.
Brał udział w licznych konkursach:
Wyróżnienie Specjalne na I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Dawnej w Poznaniu, który odbył się w październiku 2011 roku.
Pierwsza nagroda na międzynarodowym konkursie im. Rudolfa Petraki, który odbył się w Żilinie, 20-22 kwietnia 2012 roku.
Nagroda specjalna na międzynarodowym konkursie wokalnym Debut 2012, który odbył się w Weikersheim, 23-29 września 2012 roku.
Finalista Sacra Music Competition. Konkurs odbył się od 6-10 listopada 2012 roku.
Od czerwca 2012 roku uczestnik Programu Kształcenia Młodych Talentów - AKADEMIA OPEROWA, który prowadzony jest przez Teatr Wielki - Operę Narodową.
Zakwalikował się do ścisłych finałów konkursu Neue Stimmen (6-12 października 2013, Gutersloh, Niemcy).
Otrzymał Nagrodę Specjalną na II Konkursie Wokalnym Muzyki Dawnej Canticum Gaudium w Poznaniu (14-17 listopada 2013).
Śpiewa również w Męskim Zespole Gregorianum prowadzonym przez Berenikę Jozajtis. Wraz z zespołem uczestniczył w licznych koncertach, konkursach i festiwalach na terenie całej Polski jak i Europy.
W listopadzie tego roku ukaże się ich druga płyta.

Kacper Filip Szelążek (fot. Ramona Rey)
Inżynier po Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Obecnie kontratenor po studiach pierwszego stopnia w klasie Artura Stefanowicza na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Reprezentant Polskiego Radia na konkursie New Talent 2013 w Bratysławie.

Serdecznie zapraszamy!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę