Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Menażeria Starewicza | Kino lalek

Menażeria Starewicza | Kino lalek

reklama
📅 Data: czwartek, 30 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, FINA, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Zapraszamy na pokaz filmów pierwszego polskiego animatora Władysława Starewicza. Muzyczną oprawę seansu zapewnią pianista Kamil P. Staszowski i perkusjonistka Patrycja Betley.

⭐️ Władysław Starewicz był nie tylko pierwszym polskim animatorem, lecz także jednym ze światowych pionierów takiej twórczości. Urodzony w Moskwie w 1882 roku w polskiej rodzinie był związany z kinematografią litewską, rosyjską i francuską. Aby zachować niezależność artystyczną zrezygnował ze współpracy z rosyjską wytwórnią Chanżonkowa, a kiedy lata później osiągnął sukces na rynku europejskim z tych samych powodów odrzucił możliwość kariery w Hollywood.

Jego Opowieść o lisie z 1930 roku była pierwszym animowanym długim metrażem w historii. Starewicz jest autorem kilkudziesięciu oryginalnych poklatkowych animacji lalkowych, które przyniosły mu międzynarodowy sukces. Podczas seansu w FINA zaprezentujemy pięć zrealizowanych przez niego filmów:
🎥 Konik polny i mrówka (1912),
🎥 Zemsta operatora filmowego (1912),
🎥 Lilia Belgii (1915),
🎥 Oczy smoka (1925),
🎥 W szponach pająka (1920).

✨ Animacjom Władysława Starewicza towarzyszyć będzie muzyka wykonywana na żywo przez pianistę i kompozytora Kamila P. Staszowskiego oraz perkusjonistkę Patrycję Betley. ✨

Wprowadzenie do filmów wygłosi Adriana Prodeus.

📍 WSTĘP
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30 w dniu wydarzenia. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem [email protected] lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę