Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Nie tylko wielbłądy, czyli jedwabny szlak rowerem - prelekcja Ewy Świderskiej

Nie tylko wielbłądy, czyli jedwabny szlak rowerem - prelekcja Ewy Świderskiej

reklama
📅 Data: czwartek, 30 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, ul. M Bielskiego 3 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


“Nie tylko wielbłądy, czyli jedwabny szlak rowerem”
Pokaz slajdów i relacja z podróży

Swoimi wrażeniami z samotnej podróży po odległych zakątkach Bliskiego i Dalekiego Wschodu podzieli się z nami Ewa Świderska.

O SPOTKANIU:
Niecierpliwie wypatrywałam pierwszego wielbłąda, ale to nie one najbardziej zapadły mi w pamięć. Ta podróż to odkrycie świata kobiet, skrywanego za chustami, często przykrytego czadorem. Naznaczonego szeregiem nakazów i zakazów życia Ujgurów – rdzennej ludności Azji Centralnej tureckiego pochodzenia wyznającej islam, obecnie mniejszości narodowej zamieszkującej chińską prowincję Sinkiang. Prowincji, której przed wścibskim okiem świata strzegą kordony wojska i policji. To pierwsze zmierzenie z pustynią i wysokimi przełęczami górskimi oraz dziesiątki wcieleń makaronu, szaszłyka i herbaty. To przede wszystkim jednak następne miesiące życia na rowerze, planu dnia wyznaczanego wschodami i zachodami słońca, śpiewem ptaków bądź rykiem trąbiących samochodów. Zapraszam na opowieści z życia ludzi napotkanych w drodze (Chiny, Oman, Armenia, Iran) oraz mojego, czyli z perspektywy kobiety podróżującej solo szczególnie przez kraje muzułmańskie a na koniec garść wskazówek praktycznych.

O AUTORZE:
Ewa Świderska – z wykształcenia psycholog i menedżer turystyki, od lat oddaje się swojej pasji jaką są podróże rowerem. Współorganizatorka wielu wypraw rowerowych obecnie podróżuje sama, choć nie samotnie. Rowerem przemierzyła ponad 40 krajów na 3 kontynentach. W 2013 roku pojechała z rowerem do Azji, na początek do Japonii a została na tym kontynencie niemal 4 lata. Podczas w podróży na kilka miesięcy zatrzymała się w chińskiej prowincji Sinkiang, gdzie mieszkała i pracowała. Stamtąd postanowiła wrócić do Europy rowerem jadąc legendarnym Jedwabnym Szlakiem – z Chin, przez Azję Centralną, Bliski Wschód, Kaukaz i Turcję. Gdy ma czas, pisze bloga link

"Moje podróże to nie projekt. Nie jeżdżę dla zdobywania kilometrów, nie wspinam się na najwyższe przełęcze, choć gdy je pokonam, mam dużą satysfakcję. Nie biorę udziału w rywalizacji o inne „naj". Podróżuję na rowerze bo bardzo to lubię. Życie na rowerze jest proste. Problemy dnia codziennego z reguły sprowadzają się do kilku podstawowych: gdzie jechać, gdzie spać, co zjeść, co zobaczyć po drodze. Nie planuję zbyt dużo ani zbyt często, życie i tak pisze swój scenariusz."

30.05.2019, czwartek, godz. 18.00
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 51, ul. M. Bielskiego 3
Wstęp wolny

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: slajdowisko spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę