Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Mapowanie wielokulturowej Warszawy

Mapowanie wielokulturowej Warszawy
📅 Data: piątek, 21 czerwca 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Biennale Warszawa, Marszałkowska 34/50 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Prezentacja mapy Warszawy wykonanej metodą New Metropolitan Mainstream i jej rozszerzenia dotyczącego wielokulturowości w Warszawie po raz pierwszy zostanie pokazana szerszej publiczności.

W 2018 roku badaczki i badacze miasta pracujący dla Biennale Warszawa pod kierownictwem Katarzyny Wojnar z Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych EUROREG Uniwersytetu Warszawskiego przygotowali interaktywną mapę Warszawy, którą opracowano zgodnie z metodologią New Metropolitan Mainstream (NMM) zaprojektowaną przez sieć badawczo-aktywistyczną INURA (International Network for Urban Research and Action: link.

Biorąc ową mapę za punkt wyjścia, zespół złożony ze studentów i studentek historii sztuki na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną ASP w Warszawie, pracujący pod opieką Jana Sowy, uzupełnił ją o dane dotyczące wielokulturowości w Warszawie.

Obiektem szczególnego zainteresowania były miejsca i obszary związane z aktywnością kulturalną mniejszości etnicznych i narodowych, jednak oprócz tego na wyjściową mapę Warszawy NMM naniesiono też informacje dotyczące zarówno współczesnych, jak i historycznych obszarów wielokulturowości – od piwnic Filharmonii Narodowej na ul. Sienkiewicza, gdzie przed wojną w mieszczącym się tam klubie nocnym Nigeryjczyk Augustine Agboola Browne pracował jako muzyk i fordanser, przez zlikwidowany w 2010 roku Jarmark Europa aż po działające współcześnie targowisko na ul. Bakalarskiej. Takie ustawienie perspektywy badawczej jest próbą wyjścia poza dobrze znany schemat niewidocznej i niedowartościowanej mniejszości w kierunku docenienia podmiotowej i aktywnej pozycji grup mniejszościowych.

Zespół badawczy:
Marcelina Grześkiewicz
Julia Kinaszewska
Magda Kopańska
Barbara Swadzyniak
Weronika Wood
Agnieszka Zawistowska
Jan Sowa

Wydarzenie odbywa się w ramach ,,Zorganizujmy swoją przyszłość" — Biennale Warszawa 2019

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę