Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

RE:LOKACJA - Sztuka dialogu z miastem i czasem

📅 Data: czwartek, 27 czerwca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, park im. Marszałka Rydza – Śmigłego (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


RE:LOKACJA
Sztuka dialogu z miastem i czasem

Czy sztuka nowych technologii może budować dialog między miastem a jego mieszkańcami?

Próbą odpowiedzi na to pytanie jest projekt RE:LOKACJA, czyli innowacyjny, multimedialny zamysł artystyczny, którego istotnym tworzywem jest żywa tkanka miejska. Projekt autorstwa kolektywu kilku.com, realizowany przez Fundację Culture Shock, obejmuje trzy interaktywne interwencje w przestrzeni publicznej. Tematyką i inspiracją prac są czas i jego percepcja, tożsamość miejsca oraz relacje mieszkańców z miastem.

Instalacje, które w pełni ożywają po zmroku, zostaną uruchomione w przestrzeni parku im. Marszałka Rydza – Śmigłego 27 czerwca 2013 i pozostaną w mieście do 30 września 2013.

O instalacjach:

1. Interaktywna projekcja, której bohaterami są postacie wyimaginowanych czasów różniące się tożsamością i „osobowością”, które dynamicznie reagują na odgłosy codziennego życia miasta. Lokalizacja: przejście pod mostem Poniatowskiego przy dworcu Warszawa Powiśle.

2. Wizualizacja przestrzeni przyszłości – przestrzeni wchodzącej w interakcję z przebywającymi w niej ludźmi. Fale dźwiękowe i świetlne, wywoływane przez osoby przechodzące po niewielkiej kładce, umożliwiają dostrzeżenie i zmysłowe odczucie związku między człowiekiem i jego otoczeniem, otwierając przestrzeń dla obserwacji relacji między mieszkańcami, a ich infrastrukturalnym otoczeniem. Lokalizacja: kładka nad ulicą Książęcą.

3. Trzy latarnie wyposażone w urządzenia reagujące na dźwięk, czyli wypowiadane przez przechodniów słowa. Instalacja inicjuje dialog z przechodniem poprzez przywołanie wybranych epizodów z historii Parku. Narracja uruchomiona przez słowo przechodnia, a kontynuowana przez instalację, ukazuje miniony czas w kilku perspektywach, aktualizując różne obrazy i interpretacje historii, również historii miejsca. Lokalizacja: latarnie w parku im. Marszałka Rydza – Śmigłego obok zegara słonecznego.

Spoiwem przestrzennym, pełniącym funkcję przewodnika po instalacjach, są szablony z kodami QR odsyłającymi do strony internetowej projektu.

Projekt RE:LOKACJA współfinansowany jest ze środków m. st. Warszawy w ramach innowacyjnych i eksperymentalnych projektów artystycznych.

Patronat medialny nad projektem objęli Aktivist, Antyradio oraz Obieg.

Partnerami projektu są Tramwaje Warszawskie oraz kawiarnia Małpi Biznes.

Więcej informacji na:
link

link

link***
Culture Shock – to młoda warszawska fundacja działającą na polach: kultury, dizajnu, nowych technologii. Jednym z głównych jej zainteresowań pozostaje obszar Skarpy Warszawskiej, gdzie realizuje projekty artystyczne: \"Reaktywacja (Władza, kultura wypoczynek)\" 2011, \"Re:lokacja\" 2013 oraz aktywnie współtworzy koalicję \"Warszawskiej Drogi Kultury\".

Kolektyw kilku.com – grupa artystów dysponujących doświadczeniami z różnych dziedzin, technik i technologii: programowania, grafiki 2D i 3D, animacji. Komplementarność dokonań, otwartość na wiedzę i nowe technologie pozwalają im tworzyć interesujące rozwiązania na styku dyscyplin.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę