Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Adam Sławiński i "Muzyka współczesna nie gryzie"

Adam Sławiński i "Muzyka współczesna nie gryzie"
📅 Data: sobota, 25 października 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, ul. Marszałkowska 115 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


O tym co robi krawiec muzyczny, o współpracy z Agnieszką Osiecką,
o jazzie, o tym jak powstawała muzyka do „Chłopów”, a także o tym kiedy i dlaczego herbatka Yunnan została ocenzurowana opowie kompozytor Adam Sławiński, który będzie gościem trzeciego spotkania cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie”.

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej zaprasza na kolejną rozmowę o muzyce współczesnej, która odbędzie się w sobotę 25 października o godz. 15:00 w PEDAGOGIUM Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Auli nr 106.

Adam Sławiński jest jednym z najbardziej uznanych polskich kompozytorów. Urodził się w 1935 r.

Kompozytor muzyki poważnej, filmowej i rozrywkowej. Ważną częścią jego działalności był też jazz i publicystyka muzyczna. W latach 1974-75 był zastępcą dyrektora muzycznego Polskiego Radia, a w latach 1990-91 dyrektorem radiowej Dwójki.

Stworzył wiele utworów symfonicznych i eksperymentalnych, ale także ok. 70 piosenek napisanych do telewizyjnych „Listów śpiewających” Agnieszki Osieckiej, muzyki dla Teatru Telewizji i do takich seriali jak „Chłopi”, „Komediantka” i „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy”.

Adam Sławiński prowadził w latach PRL-u co najmniej potrójne życie: kompozytora muzyki poważnej, filmowej i niepoważnej, a także „klezmera”, jazzmana i publicysty. Przez wiele lat współpracował m.in. z Agnieszką Osiecką i Jeremim Przyborą.

Opowie o swoich licznych zajęciach, przybliży też smakowite historie zza kulis ówczesnych mediów, m.in. jak zaczepiony na ulicy otrzymał pracę w telewizji i dlaczego w jego symfonii ocenzurowano herbatkę Yunnan...

Spotkanie jak zawsze poprowadzi Małgorzata Kołcz - absolwentka klasy kontrabasu gdańskiej AM oraz filologii klasycznej poznańskiego UAM. Jest kameralistką i muzykiem orkiestrowym. Zajmuje się również wykonywaniem muzyki eksperymentalnej.
Aktywnie działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej i jej twórców, projektując i organizując wydarzenia promujące kulturą wyższą.
Jest współtwórcą m.in.: projektu scenicznego „Audio Stage”, warszawskich „Letnich Festiwali Nowego Miasta”, festiwalu „Muzyka Słów Zbigniewa Herberta”. Współpracowała m.in. z festiwalami „Warszawska Jesień” i „Audio Art”.

Wstęp jest wolny.

Informacje pod nr tel. 790 395 228 oraz na link.

Serdecznie zapraszamy na intrygujące spotkanie z niezwykłym kompozytorem i jego muzyką.

Kolejne spotkanie 8 listopada br. o godz. 15:00. Gościem będzie kompozytor Romuald Twardowski.

Spotkania z polskimi kompozytorami w cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie” mają na celu propagowanie muzyki współczesnej i jej twórców poprzez ukazywanie ich w szerszych kontekstach kulturowych i społecznych, przy zastosowaniu nowoczesnych technik prezentacji. Spotkania te przygotowują również słuchaczy do świadomego odbioru muzyki powstającej obecnie, a w Roku Oskara Kolberga pokazują związki muzyki współczesnej z twórczością ludową i tradycyjną.

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej (link powstało w 1923 r.
Jego współzałożycielem i pierwszym prezesem był Karol Szymanowski. PTMW jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Współczesnej (ISCM), organizacji afiliowanej przy UNESCO, zrzeszającej ponad 40 państw.
Towarzystwo zajmuje się między innymi popularyzacją najnowszej twórczości kompozytorskiej i promocją polskiej muzyki za granicą. Jego członkami są wybitni kompozytorzy, wykonawcy, muzykolodzy oraz miłośnicy nowej muzyki.

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Współpraca: Art Deco Group, PEDAGOGIUM Wyższa Szkoła Nauk Społecznych
Patroni medialni: Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC, Wawcity.pl, Cameralmusic.pl

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę