Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
Muzeum w drodze nie zadaje Państwu pytania ile razy Pani/Pan
byliście w muzeum.
Pyta o to, ile razy muzeum było u Państwa.
Muzeum w drodze składa się z 21 interaktywnych sytuacji/obiektów zachęcających do rozmowy o problemach kultury/sztuki aktualnej.
Stanowiska są tak zaprojektowane, by przy każdym z nich można było usiąść i zrealizować instrukcję. Są więc stanowiska dla jednej osoby (sprzyjające refleksji), dla dwóch (zachęcające do dialogu i wymiany) i dla większej grupy (inspirujące dyskusję).
Muzeum w drodze projektuje sytuacje twórcze sprzyjające autorefleksji, rozmowie, interakcji, zadawaniu pytań, wymianie, indywidualnej kreacji przy pomocy języków i strategii sztuki współczesnej. Nie jest to miejsce pedagogiczne. W trosce o autentyczność porozumienia jest projektem unplugged. Parafrazując powiedzenie Dicka Higginsa – artysta daje ci strukturę, możesz sam ją wypełnić – możemy powiedzieć: Muzeum w drodze daje ci strukturę, możesz sam ją wypełnić. Wszystkie sytuacje są tak zaprojektowane, by ułatwić osobom przychodzącym do muzeum aktywną, twórczą obecność. Jest to muzeum partycypacyjne.
Każdej sytuacji towarzyszy instrukcja, która zawiera zadania do wykonania.
Przypomnijmy tutaj jedno z haseł paryskiej rewolty 1968 roku: Działanie nie powinno być reakcją, ale kreacją. Muzeum w drodze potrzebuje innych muzeów (stop klatek swojego czasu), które stanowią ważny punkt odniesienia dla tej idei, ale stanowią one jedynie krytyczną inspirację do kreacji i dla jego twórców, i dla osób, które się w nim znajdą. Proponuje sytuacje jako odpowiedź na oświeceniowy model linearnej narracji i podziału na gatunki i rodzaje sztuk.
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach:
inne
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie